خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/06/16 09:22:44
سرویس سیاسی
بروجردی با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان؛

خروجی مذاکرات طالبان و آمریکایی‌ها توافق نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مذاکرات چند ساله صلح افغانستان، گفت: قطعا خروجی مذاکرات طالبان و آمریکایی‌ها توافق نیست.
خروجی مذاکرات طالبان و آمریکایی‌ها توافق نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مذاکرات چند ساله صلح افغانستان، گفت: قطعا خروجی مذاکرات طالبان و آمریکایی‌ها توافق نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg خروجی,مذاکرات,طالبان,و,آمریکایی‌ها,توافق,نیست Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری مذاکرات صلح افغانستان، گفت: مذاکرات طالبان و افغانستان سال‌هاست که ادامه پیدا کرده و هیچ گاه خروجی نداشته است لذا به نظر نمی‌رسد خروجی مذاکرات در حال انجام، توافق باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طالبان خود را نیروهای ارزشی و ضد آمریکایی می‌دانند و طبیعتا زیر بار حضور آمریکا به عنوان بزرگترین دشمن جهان اسلام در خاک افغانستان نخواهند رفت.

وی افزود: مذاکرات کنونی طالبان و آمریکا حلقه‌ای دیگر از حلقه‌های متعدد مذاکرات چند ساله است که تنها این زنجیره را طولانی‌تر می‌کند.

بروجردی معتقد است: در صورت توافق طالبان و آمریکا هم این توافق پایدار نخواهد بود زیرا بعید است نیروهای آمریکایی خاک افغانستان را به راحتی ترک کنند. افغانستان برای آمریکایی‌ها منطقه استراتژیک و نقطه مهمی در آسیای میانه و نزدیک کشورهای چین و ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقامات آمریکایی بارها از توافق با طالبان صحبت کردند اما آنها نه تنها توافق نمی‌کنند بلکه نیروهای خود را در افغانستان افزایش می‌دهند تا تنها پایگاه خود را در منطقه حفظ کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet