هدر اصلی
1388/07/21 10:17:00
سرویس کمیسیون ها
جلالی برای تصمیم‌گیری نهایی کمیسیون امنیت خواستار شد

بررسی ارسال امواج پارازیت در کمیسیون‌های فرهنگی و صنایع

**"کاظم جلالی" از کمیسیون‌های مرتبط خواست مضر بودن پارازیت‌های ارسالی بر روی امواج ماهواره‌ای را بررسی کنند و نتایج بررسی‌های خود را برای تصمیم‌گیری نهایی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مضر بودن امواج پارازیت ارسالی بر روی امواج شبکه‌های ماهواره‌ای برای سلامت افراد جامعه گفت: مسئولین ذی‌ربط باید نسبت به این مساله پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: مجلس نیز باید نقش پرسشگرانه خود را در این زمینه ایفا نماید.

جلالی با تاکید بر ضرورت بررسی این مسئله در کمیسیون‌های مربوطه، خاطرنشان کرد: کمیسیون صنایع و معادن باید بررسی جامعی را در این خصوص داشته باشد و عکس العمل نشان دهد.

وی ادامه داد: کمیسیون فرهنگی نیز باید این مساله را بررسی کرده و گزارش خود را ارائه دهد.

جلالی خاطرنشان کرد: طبعا در صورتی که گزارش کمیسیون‌های مربوطه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه شود، این کمیسیون در این خصوص اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهای اروپایی هم قبل از مذاکرا ت و هم بعد از مذاکرات نقش تخریبی را یفا کردند و در زمان حال نیز با توجه بر موفقیت آمیز بودن مذاکرات  بحث تحریم بانک و برخی اقدامات دیگر را به شکل انفرادی دامن می زنند .

جلالی با بیان اینکه برای مردم ما امروز واژه تحریم جدی و نگران کننده نیست گفت :‌  در طول 30 ساله پس از انقلاب نیز مردم ایران با  اینگونه واژه‌ها آشنا هستند اما به نظر می رسد این تناقض در رفتار غرب و کشورهای غربی برای کشورهای غربی مشکل ساز خواهد .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت :‌ در  گذشته نیز  اعتمادی به برخی از کشورهای غربی وجود نداشته است از این رو با این گونه اقدامات برخی از این کشورها حس بی‌اعتمادی به آنها را افزایش می‌دهند.

وی گفت تصور ما این است که در غالب مذاکرات می توان مسائل را حل و فصل کرد .

جلالی در پاسخ به سووال دیگری در مورد سفر وزیر خارجه امریکا به روسیه و موضوع تحریم های جدید علیه ایران گفت :‌ برخی از کشورها تلاش می‌کنند نوعی همگرایی را بر ضد جمهوری اسلامی ایران تشکیل دهند  و یابه نوعی  اینگونه وانمود کنند که به دنبال نوعی همگرایی هستند اما این مسائل در راستای جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی ایران و برای فضاسازی منفی در مذاکرات است .

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در ادامه با بیان اینکه این  اقدامات را واقعی نمی‌بینیم گفت :  لذا این نوع شگردها و استفاده از فضای رسانه‌هابرای نشان دادن یک نوع همگرایی زمان آن  گذشته و جمهوری اسلامی ایران در بسته پیشنهادی خود بر این نکته تاکید کرده است که ما می‌توانیم مسیر همگرایی را طی کنیم و تهدید ها و چالش های منطقه ای و بین المللی را تبیین می کنیم و با فهم مشترک از این چالش های منطقه ه ای به سمت برون رفت پیش خواهیم رفت .

جلالی هم چنین در خصوص تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه کشورمان اظهار داشت : رژیم صهیونیستی همواره برخی از  کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران را مورد تهدید قرار می‌دهد اما سئوالی که امروز  از دنیا وجود دارد این است که  چگونه می‌شوددر مقابل رژیمی که  رژیمی که یک کشور مستقل را به حمله نظامی تهدید کند همه سکوت کنند؟‌و  آیا نظام بین‌الملل این رفتار کاملا غیر دیپلماتیک،و  مغایر با موازین بین‌المللی را می‌پذیرد؟

وی افزود :‌البته جمهوری‌اسلامی ایران این رفتار ها را بلوف سیاسی می داند و  بر این نکته نیز تاکید دارم که جمهوری اسلامی ایران در مقابل هر تجاوزی ایستادگی می کند .

جلالی تصریح کرد :‌البته رژیم صهیونیستی بسیار آسیب‌پذیرتر از آن است که بتواند حمله نظامی را  به کشوری داشته باشد اما اگر این اقدام احمقانه را انجام دهد در مقابل آن ایستادگی خواهد شد .

وی در  مورد رزمایش مشترک امریکا و رژیم صهیونیستی  اظهار داشت: به نظر می رسد این رزمایش به ضرر آمرییکاییهاست با توجه به آنکه اوباما بحث  تغییر را مطرح کرده اند و با توجه به جنایاتی که  در غزه و اخیرا در مسجدالاقصی صورت گرفت نشان دهنده آن است که اساسا  رژیم صهیونیستی بیشتر تعیین‌کننده سیاست های آمریک است تا آمریکا تعیین کننده رژیم صهیونیسیتی باشد .

جلالی  همچنین در پایان از بازدید اعضای ‌ کمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی در آینده نزدیک از مرکز غنی‌سازی فردو  خبر داد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet