ایام محرم 1398
1398/06/17 08:35:00
سرویس اقتصادی
در گفت و گو با خانه ملت مطرح شد:

تشریح دلایل ثبات نسبی در بازار ارز توسط رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره علل ثبات نسبی در بازار ارز توضیحاتی ارائه کرد.
تشریح دلایل ثبات نسبی در بازار ارز توسط رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره علل ثبات نسبی در بازار ارز توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908106440221242.jpg تشریح,دلایل,ثبات,نسبی,در,بازار,ارز,توسط,رئیس,کمیسیون,اقتصادی,مجلس Icana

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ثبات در بازار ارز، گفت: 80 درصد شرایط موجود نتیجه مدیریت بانک مرکزی است در واقع بانک مرکزی توانسته بازار عرضه و تقاضا را به خوبی کنترل کند.

بانک مرکزی بیشتر کارتخوان های سیار انتقال یافته به خارج از کشور را مسدود کرد و در تلاش است تعداد این پوزها را به صفر برساند از سوی دیگر نقل و انتقال پول توسط پوزهای داخلی نیز محدود شده است

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای ساماندهی تقاضا در بازار ارز، اظهار کرد: بانک مرکزی بیشتر کارت خوان های سیار انتقال یافته به خارج از کشور را مسدود کرد و در تلاش است تعداد این پوزها را به صفر برساند از سوی دیگر نقل و انتقال پول توسط کارت خوان های سیار داخلی نیز محدود شده است.

کنترل واردات بدون انتقال ارز یکی از راهکارهای بانک مرکزی برای ثبات بازار ارز

وی با بیان اینکه بانک مرکزی نقل و انتقال پول توسط چک‌های پشت نویسی شده را ساماندهی کرد، افزود: کنترل واردات بدون انتقال ارز یکی دیگر از راهکارهای بانک مرکزی برای ثبات بازار ارز است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رئیس بانک مرکزی نسبت به وضعیت بازار ارز بسیار حساس است و اگر مسئله‌ای ایجاد شود سریعا در رسانه‌هایی مانند اینستاگرام و توئیتر پاسخ داده و عکس العمل نشان می‌دهد، اضافه کرد: بانک مرکزی بدون صرف هزینه و با کمک صرافی‌ها بدون ترزیق پول، بازار ارز را سامان می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: علیرغم اینکه در هفته‌های اخیر اتفاقات سیاسی بسیاری رخ داد اما با تلاش بانک مرکزی ثبات بازار ارز ماندگار بود، امیدواریم سایر بخش ها نیز همین حساسیت را داشته باشند.

قیمت واقعی ارز متاثر از نیازها و وضعیت تولید است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره قیمت واقعی ارز، تصریح کرد: قیمت واقعی ارز به مجموع نیازها و وضعیت تولید بستگی دارد به این معنا که قیمت واقعی ارز در بازار آزاد و بازار مدیریت شده با یکدیگر متفاوت است در حال حاضر بیشتر ارز کشور باید صرف واردات کالاهای اساسی، دارو، مواد اولیه کارخانجات و... شود./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet