ایام محرم 1398
1388/07/21 13:22:00
سرویس صحن
نماینده گرگان: 4 تن و نیم خاویار در انبار

باهنر: کمیسیون کشاورزی پیگیری کند

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی را مامور پیگیری قرارداد امضا شده بین ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر مبنی بر عدم صدور خاویار کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عبدالحسین ناصری" در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 152 و 153 قانون اساسی خاطرنشان کرد: برخی محصولات علاوه بر جنبه صادراتی، جنبه هویتی نیز برای کشور دارند که محصولاتی همچون پسته و خاویار برای کشور ما اینگونه است.

وی افزود: سال‌های متمادی است که خاویار تحت عنوان مروارید سیاه از کشور ما صادر می‌شود و بازارهای بسیار خوبی در دنیا دارد.

نماینده گرگان و آق قلا تصریح کرد: متاسفانه معاون وزیر جهاد کشاورزی در 24 و 25 تیر ماه با کشورهای حاشیه دریاچه خزر از جمله ترکمنستان، روسیه، قزاقستان و آذربایجان پروتکلی را مبنی بر اینکه خاویار به مصرف داخلی برسد را امضا کرده است.

ناصری گفت: سوال من از هیات رئیسه و رئیس جمهور این است که آیا واقعا از امضای این پروتکل مطلع بوده‌اید یا خیر و آیا ایناقدام با اجازه شما صورت گرفته است؟

وی افزود: در حال حاضر حدود 4 تن و نیم خاویار در انبارهای ما موجود است که بالغ بر 12 میلیون یورو قیمت دارد اما ما نه می‌توانیم این را به مصرف داخلی برسانیم و نه مجوز صادرات آن را داریم.

ناصری از مسئولین مربوطه خواست با پیگیری این مساله، اجازه صادرات خاویار را بدهند.

محمدرضا باهنر در پاسخ به این تذکر گفت: این مساله مهمی است و از کمیسیون کشاورزی خواهش می‌کنم با دعوت از مسئولین امر، این موضوع را عاجلا پیگیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet