خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/06/22 12:48:50
سرویس فرهنگی
سلیمی مطرح کرد:

دولت اراده‌ای برای حذف کنکور ندارد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند و اراده‌ای برای این کار ندارد و قطعا مافیایی پشت این قضیه است که مانع حذف کنکور سراسری می‌شوند.
دولت اراده‌ای برای حذف کنکور ندارد عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند و اراده‌ای برای این کار ندارد و قطعا مافیایی پشت این قضیه است که مانع حذف کنکور سراسری می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg دولت,اراده‌ای,برای,حذف,کنکور,ندارد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اظهارات اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر اینکه تعداد داوطلبان کنکور کاهش یافته و صندلی دانشگاه ها خالی مانده است، گفت:  از آنجایی که بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پس از سپری کردن دوران تحصیلشان بیکار هستند، متقاضیان دانشگاه ترجیح می‌دهند که مسیر دیگری را برای کسب درآمد انتخاب کنند و به همین دلیل شاهد کاهش انگیزه آنان به تحصیل در دانشگاه هستیم.

دانشگاه‌های ما فاقد آموزش‌های مهارتی هستند

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: البته مسئله حائز اهمیت دیگر آن است که دانشگاه‌های ما فاقد آموزش‌های مهارتی هستند و در این بخش مشکلات جدی داریم و لازم است دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌ها تغییر کند؛ به این معنا که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی، کاربلد شوند و تخصص لازم را کسب کنند اما متأسفانه تاکنون به این مسئله مهم در دانشگاه‌های ما توجه نشده است.

وی ادامه داد: آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها باید تقویت شود و از سوی دیگر لازم است که بحث آمایش آموزش عالی مورد توجه جدی قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در واقع باید مشخص شود که در فلان رشته دانشگاهی، ما به چه تعداد دانشجو نیاز داریم اما متأسفانه این آمار و اطلاعات را در اختیار نداریم در حالی‌ که اگر این اطلاعات به دست آید، بسیاری از مشکلات در این حیطه حل و فصل می‌شود.

دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر، دولت در اجرای قانون حذف کنکور کوتاهی می‌کند و اراده‌ای برای این کار ندارد که بنده معتقدم مافیایی پشت این مسئله است که مانع حذف کنکور سراسری می‌شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet