ایام محرم 1398
1398/06/21 08:33:38
سرویس فرهنگی

سئوال خادمی درباره وضعیت نابه‌سامان خبرنگاران در راه صحن

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با انتقاد از عدم توجه وزارت فرهنگ به وضعیت خبرنگاران، عنوان کرد: برخی خبرنگاران فاقد بیمه یعنی ابتدایی ترین مطالبه هر فرد شاغل هستند و اگر به مرخصی بروند، پایان ماه حقوق ندارند.
سئوال خادمی درباره وضعیت نابه‌سامان خبرنگاران در راه صحن نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با انتقاد از عدم توجه وزارت فرهنگ به وضعیت خبرنگاران، عنوان کرد: برخی خبرنگاران فاقد بیمه یعنی ابتدایی ترین مطالبه هر فرد شاغل هستند و اگر به مرخصی بروند، پایان ماه حقوق ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104839475398.jpg سئوال,خادمی,درباره,وضعیت,نابه‌سامان,خبرنگاران,در,راه,صحن Icana

هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح سئوالش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون فرهنگی مجلس و قانع نشدنش از پاسخ‌های سید عباس صالحی، عنوان کرد: متأسفانه خبرنگاران از امنیت شغلی، بیمه تکمیلی یا بیمه خبرنگاری، حقوق و مزایای کافی و شأن و منزلتی که باید داشته باشند، برخوردار نیستند و این مسئله روی کار آن‌‎ها تأثیر می‌گذارد.

حتی برخی از خبرنگاران از داشتن بیمه که حداقلی‌ترین مطالبه یک فرد شاغل بوده نیز محروم هستند

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساماندهی و حمایت از خبرنگاران اقدام خاصی انجام نداده است، گفت: حتی برخی از خبرنگاران از داشتن بیمه که حداقلی‌ترین مطالبه یک فرد شاغل بوده نیز محروم است.

خبرنگاران اگر به مرخصی بروند، حقوق ندارند!

وی ادامه داد: وضعیت برخی خبرنگاران به نحوی است که اگر در یک ماه چند روزی به مرخصی بروند از حقوق آن‌ها کسر می‌شود و این وضعیت به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

خادمی اضافه کرد: این بی توجهی به خبرنگاران در حالی رخ می‌دهد که برخی رسانه‌ها و دستگاه‌ها تعداد 500 نفر نیروی روابط عمومی دارند که حقوق‌های بالایی دریافت می‌‎کنند و در عین حال هیچ خروجی هم ندارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: چرا باید برخی وزارتخانه‌ها بدون هیچ نظارتی، این میزان نیروی روابط عمومی، بدون هیچ بازدهی داشته باشند و همه نوع امکانات و  مزایایی نیز در اختیار این افراد قرار گیرد و از سوی دیگر خبرنگاران هیچ نوعی حمایتی نداشته باشند.

وزارت فرهنگ مسئول این نابه‌سامانی‌ها است

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان تأکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول این نابه‌سامانی و عدم توازن در حوزه رسانه‌ای کشور است و باید به این وضعیت سامان دهد.

خادمی یادآور شد: بخش دیگری از سئوالم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره عملکرد یکی از رسانه‌های دولتی و تولید خوراک برای بیگانگان بود که با بودجه دولتی عملکردی کاملا جناحی دارد.

این نماینده مردم در مجلس  افزود: البته این سئوال یا انتقاد به معنای نپرداختن به رسالت خبرنگاری یا سانسور اخبار نیست بلکه به معنای پرهیز از رفتار جناحی و گروهی در یک رسانه دولتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet