ایام محرم 1398
1398/06/16 21:04:00
سرویس سیاسی
کریمی با اشاره به آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران:

کاهش گام‌به‌گام تعهدات برجامی امکان بهانه‌جویی را از 1+5 گرفت

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است کاهش گام‌به‌گام تعهدات برجامی از سوی دولت باید از زمان خروج آمریکا از برجام آغاز می‌شد و تأخیر بیش از این در اجرای گام‌ها به صلاح کشور نیست.
کاهش گام‌به‌گام تعهدات برجامی امکان بهانه‌جویی را از 1+5 گرفت عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است کاهش گام‌به‌گام تعهدات برجامی از سوی دولت باید از زمان خروج آمریکا از برجام آغاز می‌شد و تأخیر بیش از این در اجرای گام‌ها به صلاح کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/52531.jpg کاهش,گام‌به‌گام,تعهدات,برجامی,امکان,بهانه‌جویی,را,از,1+5,گرفت Icana

علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی از روز گذشته، گفت: برداشتن گام های پشت سر هم برای بازگشت به شرایط قبل از پذیرش تعهدات برجامی که از آغاز همواره به آن متعهد بودیم اما طرف مقابل در اجرای تعهدات خود خلف وعده کرد، جزء حقوق بدیهی ما بوده که در برجام نیز ذکر شده است.

رفتار اروپا بعد از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران با توجه به عملکرد آنها بعد از گام دوم و سوم تغییری نمی‌کند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به این پرسش که با توجه به رفتار اروپایی‌ها بعد از برداشتن گام اول و دوم، چه پیش‌بینی درباره رفتار آنها بعد از آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران می توان داشت، اظهار کرد: جمهوری اسلامی به هر حال مسیر بازگشت را طی می کند و قاعدتا اگر این موضوع برای اروپایی ها مهم باشد، آنها نیز به سمت اجرای تعهدات خود می روند.

علی اکبر کریمی

وی افزود: عدم اجرای تعهدات از سوی اروپایی ها علیرغم فرصت هایی که به آنها دادیم، اثبات می کند آنها از ابتدا عزمی برای ایفای تعهدات برجامی خود نداشتند از این رو باید گام های کاهش تعهدات برجام را فارغ از نتیجه مقتدرانه برداریم و تصمیمات هسته ای خود را اجرایی کنیم.

کاهش گام به گام تعهدات برجام حسن نیت جمهوری اسلامی را اثبات کرد

کریمی در ادامه با تأکید بر اینکه کاهش روند تعهدات برجام به صورت گام به گام حسن نیت ما را به جهان اثبات می کند، یادآور شد: جمهوری اسلامی در یک روند متعارف و منطقی در مسیر کاهش تعهدات برجامی قدم برداشته که همین شیوه توانسته است امکان هرگونه بهانه جویی را از جامعه جهانی و مجموعه 1+5 در مقابل جمهوری اسلامی ایران بگیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با یادآوری این مطلب که باید خیلی پیش از این و از زمان خروج آمریکا از برجام، اقدامات کاهش روند تعهدات برجام را آغاز می کردیم، خاطرنشان ساخت: تا کنون نیز فرصت زیادی را از دست دادیم که صرفا امکان فشار از سوی طرف مقابل را افزایش داد و به ضرر ما بود لذا تأخیر بیش از این در اجرای این روند به صلاح کشور نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet