شهادت امام حسن عسکری
1398/06/22 13:18:13
سرویس فرهنگی
سعیدی:

غفلت از تاریخ ایران در فیلم‌ها، اجحاف به فرهنگ است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: زمانی که در سینمای ایران به سبک زندگی ایرانی اسلامی، جوانمردی‌ها، ارزش‌های والای انسانی، ایثار، از خودگذشتگی و مقاومت پرداخته شود، تاثیر بسیاری در ایجاد روح حماسی در کشور دارد.
غفلت از تاریخ ایران در فیلم‌ها، اجحاف به فرهنگ است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: زمانی که در سینمای ایران به سبک زندگی ایرانی اسلامی، جوانمردی‌ها، ارزش‌های والای انسانی، ایثار، از خودگذشتگی و مقاومت پرداخته شود، تاثیر بسیاری در ایجاد روح حماسی در کشور دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103761868095.jpg غفلت,از,تاریخ,ایران,در,فیلم‌ها،,اجحاف,به,فرهنگ,است Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت روز سینما گفت: یکی از موضوعاتی که سینمای ایران از آن رنج می‌برد این است که داستان‌های تاریخی، رمان‌های بسیار قوی و ادبیات داستانی بسیار غنی داریم اما متاسفانه بسیار کم به این موضوعات پرداخته می‌شود.

داستان‌های تاریخی، رمان‌های بسیار قوی و ادبیات داستانی بسیار غنی داریم اما متاسفانه بسیار کم به این موضوعات پرداخته می‌شود

در فیلم‌های سینمایی جای داستان‌های شاهنامه خالی است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: در فیلم‌های سینمایی جای داستان‌های شاهنامه خالی است. کره‌ای‌ها داستان جومونگ می‌سازند درحالی‌که از تخیلات است یعنی اکثر فیلم‌های کره‌ای که در صدا و سیما پخش می‌شود و تبدیل به فرهنگ در جامعه ایرانی می‌شود، داستان‌هایی است که اکثرا خودشان ساخته و پرداخته‌اند اما در تاریخ و ادبیات داستانی و فولکلورهای ایرانی آثار فاخری وجود دارد که متاسفانه به آن پرداخته نمی‌شود.

وی ادامه داد: شخصیت‌های داستانی ایرانی هم از نظر جوانمردی نمونه هستند و چنانچه بتوانند با روش و منشی که داشتند، تبلیغ شوند به عنوان یک الگو در جامعه تبدیل می‌شوند. داستان "سمک عیار" نیز به فراموشی سپرده شده است.

راه مقابله با تهاجم فرهنگی رفتن به سمت آثار سینمایی فاخر است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه صدا و سیما، سینما و تولید کنندگان فیلم‌های سینمایی باید به سمت داستان‌های تاریخی و رمان‌های ایرانی بروند، تصریح کرد: چنانچه به سراغ این آثار نروند، اجحافی به فرهنگ، ادبیات، تاریخ، گذشتگان و هویت ایرانی می‌شود. از طرف دیگر زمانی که بحث درباره تهاجم فرهنگی می‌شود باید گفت که کار مقابله با تهاجم فرهنگی همان مقابله فرهنگی است به همین دلیل یکی از روش‌های مقابله با تهاجم فرهنگی همین است.

برای اصلاح جامعه باید سبک زندگی اسلامی ایرانی را ترویج کرد و الگوهای شخصیتی به جامعه ارائه شوند

وی اظهار داشت: برای اصلاح جامعه باید سبک زندگی اسلامی ایرانی را ترویج کرد و الگوهای شخصیتی به جامعه ارائه شوند تا بتوانند در آینده برای جوانان و نوجوانان به عنوان یک الگوی واقعی باشند؛ چرا باید بر روی دفتر و کتاب‌های جوانان، عکس‌های غیر فرهنگ ایرانی باشد؟ الگوسازی از دیگران و از فیلم‌های خارجی شده است و شخصیت انسان با این موضوعات شکل می‌گیرد.

پرداختن به سبک زندگی اسلامی در سینما، تاثیر بسیاری در روح حماسی دارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: زمانی که در سینمای ایران به سبک زندگی ایرانی اسلامی، جوانمردی‌ها، غیرت، مردانگی، ارزش‌های والای انسانی، ایثار، از خودگذشتگی و مقاومت پرداخته شود، تاثیر بسیاری در ایجاد روح حماسی در کشور دارد. بانوی سردار که از صدا و سیما پخش می‌شود تاثیر بسیاری در روح حماسی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: این الگوها است که جوانان را می‌سازد لذا مقام معظم رهبری اشاره کردند که از ارزش‌ها نباید دور شد اما متاسفانه این واقعیتی است که از آن غفلت شده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet