هدر موبایل
1398/06/17 16:35:33
سرویس سیاسی
| واکنش ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس |

جعفرزاده ایمن آبادی: سخنران هتاک معنای دو فوریت را نمی داند

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مطرح کرد که برخی سخنرانان هتاک چرا اعتراض به عدم شفافیت سایر مجامع و مجالس ندارند؟ آیا این که رای مجامعی چون مجمع تشخیص مصلحت نظام، خبرگان، شورای نگهبان و شورای عالی انقلاب فرهنگی شفاف نیست، مشکلی وجود ندارد؟
جعفرزاده ایمن آبادی: سخنران هتاک معنای دو فوریت را نمی داند عضو فراکسیون مستقلین ولایی مطرح کرد که برخی سخنرانان هتاک چرا اعتراض به عدم شفافیت سایر مجامع و مجالس ندارند؟ آیا این که رای مجامعی چون مجمع تشخیص مصلحت نظام، خبرگان، شورای نگهبان و شورای عالی انقلاب فرهنگی شفاف نیست، مشکلی وجود ندارد؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201903102477510354.jpg جعفرزاده,ایمن,آبادی:,سخنران,هتاک,معنای,,دو,,فوریت,را,نمی,داند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو فراکسیون مستقلین ولایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توهین یکی از سخنرانان به مجلس در خصوص شفافیت آراء، گفت: مجلس هیچ وقت با شفافیت مخالف نکرده، ایشان از روی بی اطلاعی از اصل تصمیم گیری مجلس و  ناآگاهی از عدم تصویب دو فوریت طرح شفافیت این  حرف را زده است، چرا که مجلس تنها با دو فوریت طرح شفافیت آراء مخالفت کرده بود، زیرا تصویب دوفوریت، مطابق آیین نامه داخلی مجلس ، صرفا مربوط به جلوگیری از  ضرورت وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت است، نه موارد دیگر.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس این سوال را مطرح کرد: چطور شده یک مرتبه یادشان افتاده بعد از ۴۰ سال باید رای نمایندگان شفاف سازی شود؟ بد نیست بگویند چرا در ۹ دوره قبلی چنین مطالبه ای وجود نداشت و سکوت کرده بودند؟

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان این موضوع که آیا قرار است فقط رای نمایندگان مجلس شفاف باشد، اظهار داشت: بنده با شفافیت آراء مخالف نیستم، ولی می خواهم بگویم یک بام دو هوا و ۱۰ هوا نمی شود مدعی شفافیت بود،سخنران توهین کننده به خانه ملت توضیح دهد که  چرا اعتراض به عدم شفافیت سایر مجامع و مجالس ندارد؟ آیا در این که رای مجامعی چون مجمع تشخیص مصلحت نظام، خبرگان، شورای نگهبان و شورای عالی انقلاب فرهنگی شفاف نیست، مشکلی وجود ندارد؟

وی با اشاره به پخش مذاکرات صحن علنی مجلس از رادیو، عنوان کرد: تمام مذاکرات مجلس به طور  زنده از رادیو پخش می شود، بخش های مهم مجلس از برنامه های خبری صدا و سیما پخش می شود، اما برخی مجامع هستند که بعد از گذشت چند سال نمی توانیم به متن  و حتی خلاصه مذاکرات آنها دسترسی پیدا کنیم، آیا این مجامع نیاز به شفاف سازی ندارد؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet