حلول ماه ربیع الاول
1388/07/21 14:03:00
سرویس فرهنگی
وزیر فرهنگ گزارش داد

دستاوردهای هیات ایرانی ازدومین اجلاس دو سالانه یونسکو

**وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دستاوردهای هیات ایرانی از حضور دردومین اجلاس دو سالانه یونسکو را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران پارلمانی در مورد دستاوردهای یونسکو گفت: این اجلاس دومین اجلاس دو سالانه یونسکو بود که سی و پنجمین مجمع عمومی آن برگزار شد.

وی افزود: نمایندگانی از وزارتخانه‌های مختلف در یونسکو هستند که دیدگاههای جمهوری اسلامی را مطرح کنند امسال نیز سرپرستی این هیات بر عهده وزارت ارشاد بود.

حسینی اظهار داشت: در حاشیه این اجلاس با وزرای بسیاری از کشورها صحبت شد و دیدگاه جمهوری اسلامی مطرح شد و سال آینده نیز سال گفتگوی فرهنگ‌ها خواهد بود که می‌توانیم در این زمینه کارهای خوبی را ارائه کنیم.

وی گفت: همچنین یکی از مباحث این اجلاس مساله زبان‌های جهان اسلام (عربی و فارسی) بود که مورد توجه کشورهای اسلامی قرار گرفت.

حسینی خبر داد که سال آینده روز جهانی فلسفه در ایران برگزار می‌شود. لذا فرصت خوبی برای آشنایی بیشتر کشورهای دیگر با ایران خواهد بود.

وی همچنین گفت: در حاشیه این اجلاس نیز با مدیرکل فعلی و مدیرکل آینده که وزیر خارجه بلغارستان خواهد بود مذاکراتی صورت گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اقدام متقابل برای اینکه مفاخر فرهنگی ما از سوی برخی کشورها مصادره نشود اظهار داشت: این مسئولیت برعهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است اما وزارت فرهنگ نیز این آمادگی را دارد که همه شخصیت‌های بنام کشور را شناسایی و در کشور مطرح کنیم.

وی در مورد مطالب توهین آمیز برخی خبرگزاری‌های دولتی نسبت به سیدحسن خمینی گفت: بحث توهین نبود بلکه دیدگاه‌ها و انتقاداتی مطرح شده بود اما فعلا صلاح نمی‌دانیم که این گونه مسایل مطرح شود زیرا موضوعات مهمتری در کشور داریم و بیشتر بر وحدت و هماهنگی تاکید می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مسئولان بخش‌های مختلف تابع وزارت ارشاد در حال انتخاب شدن هستند و به زودی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی معرفی می‌شود.

وی گفت: حجت الاسلام علی محمدی بعنوان رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه توسط رهبری انتخاب شدند. انتصاب رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیازمند نظر مقام معظم رهبری است زیرا رئیس سازمان در امور شرعی و مسایل فقهی بتواند فعالیت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet