ایام محرم 1398
1398/06/18 18:26:48
سرویس سیاسی
حسن‌بیکی مطرح کرد:

مسیر گفتگوی برجامی با ایران باز است اما فرصت اروپا اندک

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مسیر گفتگو و دیپلماسی برجامی با ایران برای اروپایی ها هنوز باز است اما اروپایی ها در استفاده از فرصت هایشان خوب عمل نکرده اند.
مسیر گفتگوی برجامی با ایران باز است اما فرصت اروپا اندک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مسیر گفتگو و دیپلماسی برجامی با ایران برای اروپایی ها هنوز باز است اما اروپایی ها در استفاده از فرصت هایشان خوب عمل نکرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108841940023.jpg مسیر,گفتگوی,برجامی,با,ایران,باز,است,اما,فرصت,اروپا,اندک Icana

ابوالفضل حسن بیکی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اینکه اروپایی ها باید بدانند برجام جاده یکطرفه نیست، گفت: در واقع کشورهای غربی تصور می کردند جمهوری اسلامی ایران در مقابل بدعهدی آنها رفتاری منفعلانه از خودش نشان خواهد داد اما گام های کاهش تعهدات هسته ای خلاف این رویه را هدف گذاری کرده است.

مسیر گفتگو و دیپلماسی اروپا با کشورمان هنوز بسته نشده است

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسیر گفتگو و دیپلماسی اروپا با کشورمان هنوز بسته نشده است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که کشورهای غربی فرصت های بسیار مغتنمی را از دست داده اند و باید پیش از اینکه دیر شود، برنامه جامع اقدام مشترک را نجات دهند.

وی ضمن یادآوری اینکه مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، کاهش پایبندی کشورمان به تعهدات داوطلبانه در برجام را اقدامی غیر قابل قبول دانسته است، ادامه داد: آمریکایی ها امروزه در مظان اتهام در نزد افکار عمومی دنیا قرار دارند زیرا به طور یکطرفه توافقنامه بین المللی برجام را نقض کرده اند و نمی توانند در خصوص این زمینه اظهارنظر کنند.

مقامات اروپایی پاسخ دهند آیا تاکنون تعهدی از برجام را اجرایی کرده اند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: جالب است که سخنگوی امور خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به اجرای گام سوم کاهش تعهدات جمهوری اسلامی ایران در توافق برجام اعلام کرد که تعهدات اتحادیه اروپا در توافق هسته‌ای به پایبندی کامل ایران وابسته است و این در حالیست که وی باید پاسخ دهد آیا اروپا تعهدی را اجرایی کرده است؟.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد اروپایی ها صرفا درصدد از بین بردن فرصت ها هستند و عملا توانایی پیشبرد اهداف برجام را ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet