خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/06/19 15:35:42
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

رشد روابط تجاری با همسایگان در گرو دیپلماسی فعال اقتصادی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اگر مسئولان وزارت امور خارجه بتوانند در کنار سیاست مقاومت به اجرای دیپلماسی فعال اقتصادی بپردازند، شاهد رشد روابط تجاری با همسایگان خواهیم بود.
رشد روابط تجاری با همسایگان در گرو دیپلماسی فعال اقتصادی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اگر مسئولان وزارت امور خارجه بتوانند در کنار سیاست مقاومت به اجرای دیپلماسی فعال اقتصادی بپردازند، شاهد رشد روابط تجاری با همسایگان خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100974990305.jpg رشد,روابط,تجاری,با,همسایگان,در,گرو,دیپلماسی,فعال,اقتصادی,است Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اهمیت فعالیت معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه در شرایط تحریمی، گفت: آمریکایی ها طی چند مدت گذشته با اجرای سیاست فشار حداکثری تلاش کردند کشورهای منطقه را برای همراهی با خودشان تحت تاثیر قرار دهند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: در واقع مقامات کاخ سفید با سفر به کشورهای مختلف خصوصا کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران درصدد اجرای سیاست ایران هراسی و تهدید به تحریم در صورت انجام مبادلات اقتصادی با کشورمان برآمدند.

تحریم های آمریکایی ها نمی تواند به کشورهای دنیا آسیب بزند

وی با اشاره به اینکه تحریم های آمریکایی ها نمی تواند به کشورهای دنیا آسیب بزند زیرا دارای پشتوانه سازمان ملل نیست، ادامه داد: این مهم در حالیست که سفیران اقتصادی دستگاه دیپلماسی کشورمان باید این واقعیت را برای مقامات کشورها بازگو کنند تا توطئه آمریکایی ها خنثی شود.

دیپلماسی اقتصادی

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این بین نباید فراموش کرد که انعقاد پیمان های پولی دوجانبه یا چندجانبه با کشورهای همسایه می تواند علاوه بر تضعیف دلار، به تسهیل روابط اقتصادی با دیگر کشورها نیز کمک شایانی کند.

انعقاد پیمان های پولی دوجانبه  با کشورهای همسایه موجب تضعیف دلار می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر دیپلماسی فعال و توسعه روابط با همه مناطق جهان خصوصا همسایگان تاکید جدی دارند، خاطرنشان کرد: بر این اساس اگر مسئولان وزارت امور خارجه بتوانند در کنار سیاست مقاومت به اجرای دیپلماسی فعال اقتصادی بپردازند، حتما شاهد رشد روابط اقتصادی و تجاری با همسایگان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزیر امور خارجه کشورمان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد معاونت اقتصادی وزارتخانه متبوعش در شرایط تحریم، اعلام کرد در زمینه انعقاد پیمان‌های پولی با کشورهای مختلف مذاکرات و توافقاتی انجام شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet