حلول ماه ربیع الاول
1388/07/21 14:05:00
سرویس صحن
نماینده مریوان در نطق میان دستور:

نمایندگان با تامل و تدبیر تصمیم‌گیری کنند

**نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار تامل و تدبیر نمایندگان در تصمیم‌گیر‌های‌شان در مورد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها شد.

به گزارش خانه ملت، اقبال محمدی روز سه‌شنبه در سخنرانی میان دستور تاکید کرد: طبق برآورد کارشناس اجرایی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها 25 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی تحمیل می‌کند در حالی که به سختی می‌توانیم سالانه 2 هزار میلیارد تومان یارانه فعلی موجود در لایحه بودجه سالانه را به 10 هزار میلیارد تومان در طول برنامه پنج ساله پنجم توسعه برسانیم.

وی گفت: امیدواریم نمایندگان مردم در خانه ملت در بررسی مواد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به بندهای 9، 12 و 13 اصل سوم قانون اساسی را که در جهت رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و پی‌ریزی اقتصاد بر طبق ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر و تامین خودکفایی در بخش‌های صنعت و کشاورزی است، مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: طبق اصل 75 قانون اساسی لایحه نباید موجب تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه‌های عمومی شود. لذا جای سوال دارد که به جای فرهنگ سازی در اصلاح الگوی مصرف، صرفه جویی و گسترش بیمه اجتماعی و اصلاح قانون مالیات‌ها و بهینه سازی شبکه‌های انتقال و توزیع و افزایش راندمان تبدیل انرژی در وسایل خانگی، ماشین آلات بخش حمل و نقل، صنعت و کشاورزی، ساختمان و ابنیه‌ها و توسعه زیرساخت‌ها امروز به فکر افزایش جهش و حداکثری قیمت‌های حامل‌های انرژی باشیم.

وی افزود: اگر تصمیمات موجود همراه با تامل و تدبیر نباشد این امر منجر به تعطیلی اغلب کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و افت شدید تولید در بخش کشاورزی، صنعت و بیکاری کارگران و افزایش تورم خواهد شد.

نماینده مریوان در مجلس سپس به روز 20 مهر ماه روز کاهش اثرات بلایای طبیعی پرداخت و افزود: در 3 ماهه اخیر نزدیک به 100 مورد آتش سوری در جنگل‌های مریوان و سروآباد اتفاق افتاده که به معنی نابودی طبیعت زیبای این مناطق است.

وی در پایان از بیانیه‌ها و الطاف و دستورات لازم مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و معاون اول وی،  وزیر کشور، رئیس و نمایندگان مجلس و سایر مسئولان عالی رتبه کشوری و لشگری در خصوص شهادت ماموستایان شیخ الاسلام و برهان عالی تقدیر و تشکر نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet