شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/22 08:34:00
سرویس کمیسیون ها

گزارش مخبر کمسیون امنیت ملی از جلسه اعضای این کمسیون با گروه پارلمانی انگلستان

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد نتیجه جلسه‌ این کمیسیون که با گروه پارلمانی انگلیس برگزار شد، گفت: گروه پارلمانی انگلیس گفت‌وگوی دو ساعته با اعضای کمیسیون امنیت داشتند و از طرف هر دو هیات گفت‌وگوها بسیار صریح و شفاف بود.

  به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی اظهار داشت: مهم‌ترین موضوعی که دغدغه ذهنی نمایندگان پارلمان انگلیس بود بحث مربوط به انرژی هسته‌ای بود و این‌که برنامه‌های هسته‌ای ایران به سمت انحراف سوق پیدا نکند.

جلالی تصریح کرد:‌ از طرف هیات ایرانی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران و نوع همکاری‌های بین‌المللی و در خصوص این‌که اعتماد و اعتماد سازی جاده‌ای یک طرفه نیست و باید اعتماد به سمت اعتماد متقابل پیش رود و این‌که فعالیت‌های ایران صلح‌آمیز است و به هیچ وجه از فعالیت‌های صلح‌آمیز خود باز نخواهد گشت، پاسخ‌هایی داده شد.

مخبر کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: از طرف هیات ایرانی پاسخ داده شده که ما بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را برای اعتمادسازی در نتیجه موافقت‌نامه پاریس تعلیق کرد‌یم اما شما اروپایی‌ها از تعلیق، تفسیر تعطیلی فعالیت‌ها را برداشت کردید که در این زمان رییس هیات انگلیسی واکنش نشان داد و گفت: ما به هیچ‌وجه دنبال تعطیلی فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیستیم و قائلیم که حق ملت ایران است که مثل سایر کشورهایی عضو "ان پی تی" از حق دانش تکنولوژی هسته‌ای برخوردار باشد.

جلالی عنوان کرد: رییس هیات پارلمانی انگلیس تاکید کرد ما دنبال تعطیلی فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیستیم اما بحث ما عدم انحراف است که پاسخ داده شد معیار عدم انحراف، آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و گزارش‌های البرداعی است که می‌توانید به آن مراجعه کنید.

وی در پایان تصریح کرد: هم‌چنین در این جلسه صحبت‌هایی در خصوص عراق و افغانستان مطرح شد و ادامه‌ مذاکرات به ضیافت شام کمیسیون امنیت ملی با نمایندگان پارلمان انگلیس موکول شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet