پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/21 14:11:00
سرویس صحن
نماینده تالش در نطق میان دستور:

مذاکرات 1+5 با ایران باید بدور از زیاده خواهی و امتیاز طلبی باشد

**نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی ادامه روند مذاکرات کشورهای ۱+۵ با ایران را با اتکا به اصل اقتدار، ابتکار و منطق با رعایت اصل برابری، عدالت و بدور از هرگونه زیاده خواهی و امتیاز طلبی مثبت دانست.

"بهمن محمدیاری" روز سه‌شنبه در سخنرانی میان دستور گفت: در رابطه با فعالیت هسته‌ای نیز تنها راه همکاری از طریق نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای و صرفا در چهارچوب قواعد جهانی قابل پذیرش ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به اظهارات متناقض مطروحه صراحتا اعلام می‌نمایم با توجه به نیاز جمهوری اسلامی ایران به اورانیوم غنی شده 20 درصد برای نیروگاه تهران و در صورت عدم تامین آن از مسیر آژانس، غنی سازی 2 درصدی می‌بایست در خاک جمهوری اسلامی ایران انجام گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در راستای برگزاری همایش دریای خزر در گیلان و ضرورت بهر‌ه‌گیری از پتانسیل‌های موجود، با توجه به وجود حدود 4 درصد از ذخایر شناسایی شده جهان در آن، سرمایه‌گذاری در بخش تامین یا انتقال انرژی اعم از ترانزیت و سوآپ مزیت مهمی در اقتصاد ملی کشور محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی در خصوص استمهال بدهی کشاورزان به مدت یکسال اقدامات لازم را به انجام برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet