هدر موبایل
1388/07/20 16:17:00
سرویس بین الملل

رییس مجلس 26 مهر به ژنو می‌رود

**دکتر علی لاریجانی به منظور شرکت در یکصدوبیست و یکمین مجمع بین‌المجالس در راس یک هیات پارلمانی، سیاسی روز یکشنبه، بیست و ششم مهرماه عازم ژنو خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، در این اجلاس که نشست پاییزه اتحادیه بین‌المجالس می‌باشد دکتر لاریجانی علاوه بر حضور و سخنرانی در جلسات آن با برخی از روسای مجالس و هیات‌های پارلمانی شرکت کننده در اجلاس دیدارو گفتگو خواهد داشت.

رییس مجلس در نشست کمیته دائمی صلح و امنیت ملی بین‌المللی اتحادیه بین‌المجالس در زمینه‌ همکاری و مسئولیت مشترک در مبارزه بین‌المللی علیه جرائم سازمان یافته به ویژه قاچاق مواد مخدر، فروش سلاح‌های غیرقانونی، قاچاق انسان و تروریسم بین مرزی سخنرانی خواهد داشت.

دکتر لاریجانی همچنین در سخنرانی دیگری در کمیته ماده اضطراری اجلاس به بررسی موضوع اقدام پارلمانی برای پایان دادن به اوضاع بحران سرزمین‌های اشغالی فلسطین به ویژه غزه خواهد پرداخت.

اتحادیه بین‌المجالس دارای 153 عضو می‌باشد که هر سال در دو نشست به بررسی مسایل مختلف می‌پردازد.

یکصدوبیست ویکمین نشست مجمع بین‌المجالس طی روزهای بیست و هفتم لغایت بیست و نهم مهرماه در محل کنفرانس‌های بین‌المللی شهر ژنو در کشور سوئیس برگزار می‌شود و از مجلس شورای اسلامی نیز هیاتی شامل آقایان؛ کاظم جلالی، سید ناصر موسوی، مرتضی آقاتهرانی، علیرضا سلیمی و علیرضا دهقان و خانم‌ها فاطمه آلیا و فاطمه آجرلو حضور خواهند داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet