هدر موبایل
1398/06/23 14:27:11
سرویس اقتصادی
گرمابی مطرح کرد:

انتقاد از قیمت بی حساب و کتاب لوازم یدکی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در شرایط فعلی که تعادل عرضه و تقاضا در بازار از بین رفته، سوداگران از وضعیت به وجود آمده سوءاستفاده کرده و موجب گرانی این قطعات شدند.
انتقاد از قیمت بی حساب و کتاب لوازم یدکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در شرایط فعلی که تعادل عرضه و تقاضا در بازار از بین رفته، سوداگران از وضعیت به وجود آمده سوءاستفاده کرده و موجب گرانی این قطعات شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810102588989986.jpg انتقاد,از,قیمت,بی,حساب,و,کتاب,لوازم,یدکی Icana

حمید گرمابی  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از گرانی لوازم یدکی، گفت: افزایش 4 برابری قیمت لوازم یدکی پذیرفتنی نیست، چراکه مواد اولیه وارداتی مورد نیاز تولید با توجه به نرخ ارز در بیشترین حالت تنها 3 برابر شده، حال باید به این نکته نیز توجه شود که تولیدکنندگان برای تولید لوازم یدکی، از مواد داخلی نیز استفاده می‌کنند که این مواد نسبت به 2 سال گذشته حدود 2 برابر شده در نتیجه گرانی 4 برابری لوازم یدکی داخلی نسبت به 18 ماه پیش توجیه شدنی نیست.

اگرچه در 6 ماه گذشته اقداماتی برای واردات لوازم یدکی و قطعات موردنیاز تولید خودرو صورت گرفته اما تحریم موجب کاهش ورود قطعات به داخل کشور شده است

وزارت صمت و دستگاه های نظارتی به موضوع افزایش بی ضابطه قیمت لوازم یدکی ورود کنند

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی باید به موضوع افزایش بی ضابطه قیمت لوازم یدکی ورود کنند، افزود: اگرچه در 6 ماه گذشته اقداماتی برای واردات لوازم یدکی و قطعات موردنیاز تولید خودرو صورت گرفته اما تحریم موجب کاهش ورود قطعات به داخل کشور شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی که تعادل عرضه و تقاضا در بازار از بین رفته سوداگران از وضعیت به وجود آمده سوءاستفاده می‌کنند، اظهار کرد: زمانی که کالایی در بازار کم است متاسفانه فروشنده قیمت آن را تعیین می‌کند.

نارضایتی از ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای چینی

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره نارضایتی‌ها از ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای چینی، تصریح کرد: برخی از این مشکلات در ارائه خدمات پس از فروش ناشی از کمبود قطعه است که در این زمینه تحریم نقش اصلی را ایفا می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخشی از نارضایتی مردم از نحوه ارائه خدمات پس از فروش به دلیل ارائه نشدن سرویس مناسب، بی‌کیفیت بودن و... است که این موارد از کوتاهی مراکز تعمیر خبر می‌دهد بنابراین دستگاه های مسئول باید به این موضوع رسیدگی کنند./

خبرنگار؛ علی اصغر نظامپور 

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet