هدر موبایل
1398/06/24 14:56:33
سرویس اقتصادی
بت‌کلیا تحلیل کرد:

بازگشت خریداران نفتی به سمت ایران در پی ناتوانی عربستان در تامین نفت بازار

عضو کمیسیون عمران مجلس می‌گوید: مصرف‌کنندگان نفت به دلیل ناتوانی عربستان در تامین نیاز آن‌ها در پی حمله یمن به تاسیسات نفتی این کشور به سمت ایران باز خواهند گشت و فروش نفت ایران افزایش می‌یابد.
بازگشت خریداران نفتی به سمت ایران در پی ناتوانی عربستان در تامین نفت بازار عضو کمیسیون عمران مجلس می‌گوید: مصرف‌کنندگان نفت به دلیل ناتوانی عربستان در تامین نیاز آن‌ها در پی حمله یمن به تاسیسات نفتی این کشور به سمت ایران باز خواهند گشت و فروش نفت ایران افزایش می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907100304827428.jpg بازگشت,خریداران,نفتی,به,سمت,ایران,در,پی,ناتوانی,عربستان,در,تامین,نفت,بازار Icana

یوناتن بت‌کلیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل تاثیر حمله پهپادهای یمنی به دو پالایشگاه نفتی عربستان در تغییر قیمت جهانی نفت و میزان تقاضا و فروش نفت ، گفت: سعودی‌ها هم‌زمان با تحریم نفت ایران تولید نفت خود را افزایش داده و حتی قول جبران جای خالی نفت ایران را در بازر جهانی دادند اما اکنون در پی نابودی بخشی از تاسیسات نفتی‌شان توسط انصارالله یمن با چالش‌های بسیاری در حوزه تولید و صادرات نفت رو به رو شده‌اند.

سعودی‌ها درصدد به صفر ساندن فروش نفت ایران بودند

نماینده مردم نماینده مردم آشوریان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از تحریم نفت ایران، بسیاری از کشورهای خریدار به ناچار به سمت عربستان سعودی کشیده شدند و آن‌ها نیز با افزایش تولید و کاهش قیمت، درصدد به صفر ساندن فروش نفت ایران بودند تا اینگونه به اقتصاد ایران ضربه‌های سنگین وارد کنند اما اکنون به دنبال حق‌طلبی و عدالت‌خواهی یمنی‌ها تولید نفت عربستان 50درصد کاهش یافته که این مهم به معنای ضربه بزرگ اقتصادی به آن‌ها است.

آتش سوزی پالایشگاه نفت

مصرف‌کنندگان نفت به سمت ایران باز خواهند گشت

وی با اشاره به اینکه نفت کشورهای مصرف‌کننده باید به هر شکل ممکن تامین شود چراکه جهان به سوخت نیاز دارد، افزود: مصرف‌کنندگان نفت به همین دلیل به سمت ایران باز خواهند گشت و فروش نفت ایران افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه به‌زودی احتیاج سبب خواهد شد کشورها تحریم‌های آمریکا را دور زده و از ایران نفت خریداری کنند، اضافه کرد: پیش بینی می شود مصرف‌کنندگان نفت به کشورهای تحریم‌کننده نفت ایران فشار می‌آورند که این تحریم‌ها برداشته شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet