هدر موبایل
1398/06/25 11:29:19
سرویس سیاسی
اینستاملت گزارش می کند

آیا اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم لیست ارائه می کنند | انتقاد رییس فراکسیون نمایندگان ولایی از رویه رفتار و ادبیات با معلمان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
آیا اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم لیست ارائه می کنند | انتقاد رییس فراکسیون نمایندگان ولایی از رویه رفتار و ادبیات با معلمان اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100583590680.jpg آیا,اصلاح,طلبان,برای,انتخابات,مجلس,یازدهم,لیست,ارائه,می,کنند,|,انتقاد,رییس,فراکسیون,نمایندگان,ولایی,از,رویه,رفتار,و,ادبیات,با,معلمان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

مصطفی کواکبیان  نوشته است

دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم:
اگر رقابت جدی داشته باشیم حتما لیست خواهیم داد
رقابت جدی یعنی حداقل 200 نامزد اصلاح طلب خالص داشته باشیم
این روزها هنوز کشور تب انتخابات نگرفته است، تبی که هرگاه حرارتش بالا می‌گیرد، متعاقب آن اختلافات درونی جریان‌های سیاسی هم بیرون می‌ریزد، اما در این میان اصلاح‌طلبان وضع دیگری دارند. هنوز وارد فضای انتخابات نشده‌ایم، مواضعی متناقض نسبت به یکدیگر می‌گیرند و از طرفی هم بر سر رهبری جریان اصلاحات دعوایشان شده است.
عده‌ای از آنها می‌گویند نباید با اعتدالیون ائتلاف کنیم اما برخی دیگر که معتقد به ائتلاف با اعتدالیون هستند می‌گویند «باید بین سرماخوردگی و سرطان، سرماخوردگی را انتخاب کرد!»
در یک ظهر جمعه داغ تابستانی، میهمان اصلاح‌طلبی بودیم که عموما با صراحت نظراتش را می‌گوید و در کَل‌کَل کردن با علی لاریجانی شهره است؛ «مصطفی کواکبیان» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی.
کواکبیان در این مصاحبه سعی می‌کند با ملاحظات خاصی به سیاست‌ها و تصمیماتی که در سالهای اخیر در جریان اصلاحات گرفته شده است، انتقاد کند.
او که یکی از مخالفان ائتلاف با فراکسیون مستقلان در انتخابات هیئت رئیسه مجلس بود و تجربه از دست دادن یک کرسی فراکسیون امید در هیئت رئیسه مجلس [علی مطهری]، به دلیل عدم ائتلاف را هم در ذهن دارد، اما باز هم به شدت مخالف ائتلاف با اعتدالیون است تا جایی که می‌گوید «دیگر کاندیدای قرضی از دولت نمی‌گیریم، ما افرادی را در سال ۹۴ در لیست خودمان قرار دادیم که بعدا پشیمان شدیم» اعتقاد او به سیاق برخی اصلاح‌طلبان ورود به عرصه انتخابات با «هویت اصلاح طلبی» است، کواکبیان می‌گوید «اثبات هویت به نظر ما ارزشمندتر از این است که بیاییم به هر قیمتی با هم رفیق شویم».
نظر کواکبیان در ابتدای مجلس دهم تشکیل «فراکسیون اصلاح طلبان» بوده است، او می‌گوید «من از روز اول مخالف این بودم که افرادی در جلسات و لیست ما باشند که با ما نیستند زیرا این افراد سر بزنگاه ما را ترک می کنند».
او که همواره سعی می‌کند بگوید اصلاح‌طلبی در چهارچوب نظام و قوانین آن است، سه دیدگاه مطرح در ارتباط با مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات را بر می‌شمرد و می‌گوید «عده‌ای به مشارکت فعال اعتقاد دارند، برخی دیگر مشارکت را مشروط به لغو نظارت استصوابی کردند و ما هم می‌گوییم اهل تحریم انتخابات نیستیم اما به هر قیمتی هم حاضر نمی‌شویم لیست بدهیم

 

حمیدرضا حاجی بابایی  مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

حاجی_بابایی بامعلم نباید #متناقض و #متضاد و #ابهام آلود سخن گفت/ #تقلیل جایگاه #نظام_رتبه_بندی به افزایش #مقطعی حقوق ظلم به معلم است/نظام رتبه بندی معلمان #قانون است و #پشتوانه اجرایی دارد. 🔹دکتر حمیدرضا #حاجی_بابایی گفت،در سال ۱۳۹۸ گفتگو ها،اخبار و برداشتهای متفاوتی از نظام رتبه بندی معلمان مطرح شده است. 🔹وی افزود؛ سخنگوی محترم دولت در سال جاری اعلام کرده اند که تا دو ماه آینده نظام رتبه بندی معلمان اجرایی می شود. 🔹رئیس فراکسیون #فرهنگیان اظهار داشت، سرپرست وقت وزارت آموزش وپرورش نیز در رسانه ها در شرایط مختلف اعلام کرده بودند که تا شهریور ماه سال جاری #نظام_رتبه بندی اجرایی خواهد شد. 🔹وی یادآور شد، اما اکنون که در آستانه سال تحصیلی قرار گرفته ایم،هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است وتنها جسته وگریخته اخباری در شبکه های اجتماعی کشور منتشر می شود که فضای عمومی فرهنگیان را #ملتهب می کند. 🔹حاجی بابایی گفت، ضرورت دارد که دولتمردان با فرهنگیان گفتگویی #شفاف داشته باشند ودراین زمینه #ابهام_زدایی نمایند. 🔹وی گفت، باید در نظر داشت قانون #نظام_رتبه_بندی به دنبال #تغییر و #ارتقای جایگاه معلمان است و در این زمینه باید تاکید نمود ،در نظام رتبه بندی عنوان باید تغییر کند،عنوانی که به ارتقای جایگاه #معلم منجر شود. 🔹رئیس فراکسیون #فرهنگیان گفت، با این تفسیر #تقلیل #نظام_رتبه بندی_معلمان به افزایش حقوق #مقطعی معلمان ظلمی بزرگ به معلم ،سند تحول #بنیادین و #نظام رتبه بندی معلمان است. 🔹وی تاکید کرد، با این استدلال ضرورت دارد که لایحه #نظام_رتبه_بندی معلمان هرچه سریعتر به مجلس ارسال شود و اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی نظام رتبه بندی در جایگاه خود هزینه شود. 🔹 #حاجی_بابایی تاکید کرد،این اعتبار قابل جابجایی نیست،زیرا #مجلس در لایحه بودجه ۱۳۹۸ این اعتبار را صرفا برای اجرای #نظام رتبه_بندی معلمان مصوب کرده است . 🔹وی بیان داشت؛نباید با معلمان ابهام آلود و #متناقض و #متضاد سخن گفت، #نظام_رتبه_بندی معلمان قانون است و پشتوانه اجرایی دارد و تفاسیر واستفاده های ابزاری دیگر از این قانون ره به جایی نمی برد

  عباس گودرزی مطلب زیر را منتشر کرده است.

  سیده فاطمه حسینی ویدئویی از عزاداری های ظهر عاشورا منتشر کرده است.

 

داود محمدی از حضور در جمع  عزاداران حسینی خبر داده است

محمدرضا رضایی کوچی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

دکتر رضایی: «مسکن ملی» تاثیری در کاهش قیمت نخواهد گذاشت/حوزه مسکن بی‌صاحب است
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: امیدی به کاهش قیمت مسکن با اجرای طرح ملی نیست، حتی ممکن است، انبوه ساز بخواهد مسکن تولیدی را با قیمت بالاتر به فروش برساند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص طرح ملی مسکن اظهارداشت: در طرح ملی مسکن قرار بود، قیمت زمین از قیمت تمام شده ساختمان کسر شود تا واحد های مسکونی با قیمت مناسب تری در اختیار اقشار متوسط قرار گیرد.
وی اظهار داشت: اما دولت قصد دارد ۲۰ درصد از قیمت فروش مسکن را در قالب ارزش زمین از خریداران اخذ کند که این امر موجب افزایش قیمت تمام شده واحد های ساختمانی در طرح ملی مسکن می‌شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با توجه به مشکلات طرح مسکن ملی، امیدی به کاهش قیمت مسکن با اجرای این طرح نیست، افزود: حتی ممکن است، انبوه ساز بخواهد مسکن تولیدی را با قیمت بالاتر به فروش برساند به همین جهت طرح ملی مسکن عملا موجب افزایش قیمت مسکن خواهد شد.
رضایی کوچی ضمن انتقاد از عدم ثبات مدیریتی در حوزه مسکن در وزارتخانه راه و شهرسازی، یادآور شد: ۳ تا ۴ ماه است حوزه مسکن در وزارت راه و شهرسازی فاقد مدیر است، که این امر یک پالس منفی به بازار مسکن است.
وی تصریح کرد: مدل طرح ملی مسکن و تولید مسکن ارزان برای اقشار متوسط و محروم در کاهش قیمت مسکن در بازار تاثیر گذار نخواهد بود و این طرح به نتیجه نمیرسد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت با جابجایی وزیر راه و شهرسازی اقدام موثری برای مدیریت بازار مسکن آغاز کرد، اما امروز به نظر می رسد مجدداً حوزه مسکن تحت تاثیر سایر حوزه های حمل و نقل قرار گرفته است

 

پروانه سلحشوری مطلب زیر را منتشر کرده است

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet