هدر موبایل
1398/06/25 14:45:10
سرویس سیاسی
نانواکناری مطرح کرد:

گام های بلند یمن در جهت به زانو درآوردن ائتلاف سعودی

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای همسایه برای ایجاد امنیت در کنار نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرند تا همه با هم مسیر آرامش و امنیت را طی کنند.
گام های بلند یمن در جهت به زانو درآوردن ائتلاف سعودی رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای همسایه برای ایجاد امنیت در کنار نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرند تا همه با هم مسیر آرامش و امنیت را طی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg گام,های,بلند,یمن,در,جهت,به,زانو,درآوردن,ائتلاف,سعودی Icana

ولی الله نانواکناری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به موفقیت های محور مقاومت در فلسطین و یمن و دیگر کشورها، گفت: تجربه بیش  از ۵۰ ساله فلسطین امروز با نگاه مقاومت جواب می‌دهد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس افزود:می‌بینیم که غزه نسبت به اسرائیل بسیار کوچک است، اما غزه توانسته در مقابله با رژیم اسرائیل و بُتی که در مقابل آن ها درست کردند از پس آن بر بیاید و هر تهدیدی که رژیم صهیونیستی انجام دادند، مقاومت به سرعت پاسخ آن را داده اند.

بیشتر بخوانید:

 

وی با اشاره به بیانیه سیدحسن نصرالله ادامه داد:جنگ ۳۳ روزه لبنان با اسرائیل شکست رژیم صهیونیستی بود، در حالی که در جنگ شش روزه اعراب میان اسرائیل و کشورهای عربی مصر، سوریه و اردن رخ داد و با پیروزی مطلق رژیم اسرائیل به پایان رسید و اسرائیل به نفع خودش تمام کرد؛ ولی در مقابل مقاومت مردم غزه زمین خورد و سر تسلیم فرود آورد.

مقاومت یمن باعث عقب نشینی امارات شده است

نانواکناری با بیان اینکه نتانیاهو باید بداند که رژیم جعلی صهیونیستی رو به نابودی است، مطرح کرد: همین موضوع مقاومت مردم لبنان چگونه ورود پیدا کرده و بعد از آن توانست مناطق اشغال شده را بازپس بگیرد ، مقاومت مردم یمن، امروز باعث شده که اماراتی که متحد عربستان است به ضعف خود اعتراف و عقب نشینی کرده است و کم کم از ائتلاف سعودی جدا می شود.

وی با اشاره به حملات گسترده پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، مطرح کرد: امروز امارات و سعودی از یمن عقب نشینی می کنند و این نتیجه مقاومت است و یمن امروز یکی از کشورهای قدرتمند  و از نیروهای مقتدر محور مقاومت است که  در جهت پیروزی گام‌های بلندی را برداشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم  ادامه داد:امنیت باید برای همه کشورهای منطقه فراهم شود و  یمن هم دراین راستا بتواند با صلح، آرامش و با تدبیری که مردم برای خود تامین می کنند؛ برای خودشان تصمیم بگیرند.

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  تصریح کرد: توصیه می‌کنم به همه کشورهای همسایه ایران که برای ایجاد امنیت و آرامش در کنار کشور جمهوری اسلامی قرار بگیرند تا همه با هم مسیر آرامش و امنیت را طی کنند و امنیت و آرامش برای همه کشورها فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet