هدر موبایل
1398/06/25 10:33:12
سرویس فرهنگی
سلیمی هشدار داد:

پدیده نوظهور و خطرناک اشرافیت تحصیلی در برخی مدارس خاص

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وجود پدیده نوظهور و خطرناک اشرافیت تحصیلی یا علمی در برخی مدارس خاص اشاره و عنوان کرد: اشرافیت مالی منجر به اشرافیت علمی و تحصیلی می‌‎شود و نهایتا دانش آموزانی که در همین حلقه قرار دارند در آینده سمت‌‌های مدیریتی رده بالا را نیز اخذ می‌کنند.
پدیده نوظهور و خطرناک اشرافیت تحصیلی در برخی مدارس خاص عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وجود پدیده نوظهور و خطرناک اشرافیت تحصیلی یا علمی در برخی مدارس خاص اشاره و عنوان کرد: اشرافیت مالی منجر به اشرافیت علمی و تحصیلی می‌‎شود و نهایتا دانش آموزانی که در همین حلقه قرار دارند در آینده سمت‌‌های مدیریتی رده بالا را نیز اخذ می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909102761622900.jpg پدیده,نوظهور,و,خطرناک,اشرافیت,تحصیلی,در,برخی,مدارس,خاص Icana

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود پدیده نوظهور اشرافیت تحصیلی در برخی از مدارس خاص، عنوان کرد: در آستانه شروع سال تحصیلی شاهد بازگشایی مدارسی با شهریه‌های نجومی هستیم که در این مدارس فقط افراد خاص حق ثبت نام دارند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: نتایج امسال کنکور نیز بیانگر این بود که تدریس در مدارس خاص به نحوی است که اکثریت رتبه‌های برتر نیز از همین مدارس بوده‌اند و مدارس دولتی جایی در رتبه‌های برتر کنکور 98 نداشتند.

علیرضا سلیمی

 

وی تصریح کرد: بنابراین شاهدیم که اشرافیت مالی منجر به اشرافیت علمی و تحصیلی می‌‎شود و نهایتا دانش آموزانی که در همین حلقه قرار دارند در آینده سمت‌ مدیریتی رده بالای کشور را نیز اخذ می‌کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس اضافه کرد: ثروت منجر به اشرافیت علمی و تحصیل در مدارس خاص موجب قدرت سیاسی شده است و در این زمینه باید آسیب شناسی جدی صورت گیرد.

آموزش و پرورش جلوی این روند خطرناک را بگیرد!

سلیمی با تأکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر برای اصلاح این روند نادرست و خطرناک اقدام کند، گفت: دغدغه اصلی وزارت آموزش و پرورش امروز باید افزایش کیفیت در مدارس دولتی باشد در حالیکه طی چند سال اخیر دغدغه آموزش و پرورش توسعه و گسترش مدارس پولی بوده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: متأسفانه وقتی دولت هم نسبت به این مسائل بی تفاوت است و قوانین مصوب در خصوص تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس با وجود تصویب مجلس همچنان روی زمین مانده است، نشان می‌دهد که توجه چندانی به آموزش عمومی و مدارس دولتی در سطح کلان کشور وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet