هدر موبایل
1398/06/26 09:20:36
سرویس اجتماعی
شریعت نژاد:

برخورد قهری با قاچاقچیان چوب بدون توجه به نیازهای معیشتی مردم اثرگذار نیست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، برخورد‌های قهری بدون توجه به نیاز‌های معیشتی مردم را در کاهش آمار قاچاق چوب بی‌تاثیر دانست.
برخورد قهری با قاچاقچیان چوب بدون توجه به نیازهای معیشتی مردم اثرگذار نیست عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، برخورد‌های قهری بدون توجه به نیاز‌های معیشتی مردم را در کاهش آمار قاچاق چوب بی‌تاثیر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201808104638322257.jpg برخورد,قهری,با,قاچاقچیان,چوب,بدون,توجه,به,نیازهای,معیشتی,مردم,اثرگذار,نیست Icana

شمس الله شریعت نژاد  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت‌، در رابطه با افزایش قطع درختان در پی بالا رفتن قیمت چوب، گفت: با توجه به توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها در قالب طرح تنفس جنگل‌ها، احتمال افزایش قاچاق چوب امری قابل پیش‌بینی است، بنابراین باید تلاش کنیم مردم مجبور به قطع غیر قانونی درختان و قاچاق چوب نشوند، کاری که در همه کشور‌های دنیا انجام شده است، ما نمی‌توانیم افراد گرسنه را برای همیشه در کنار سفره‌های رنگی نگه‌داریم، یقیناً تمامی تلاش‌ها بی‌نتیجه خواهد ماند.

قطع درختان تهران

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به گسترش فقر و بیکاری در کشور و افزایش نیاز جامعه و صنایع به چوب و از سویی وسوسه‌های افزایش قیمت آن و از بین رفتن راه منطقی و معقول تامین چوب با نشانه گذاری دولتی و ممنوعیت بهره برداری از چوب درختان شکسته، خشک‌ شده و افتاده، احتمال تجاوز به جنگل‌ها و قاچاق چوب نیز افزایش پیدا می‌کند.  

برخورد قهری با قاچاقچیان چوب اثرگذار نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم، برخورد‌های قضایی بدون توجه به نیاز‌های معیشتی مردم را در کاهش قاچاق چوب بی‌اثر دانست و تصریح کرد: هنگامی که به نیازهای طبیعی مردم بی توجه می‌شویم در واقع از واقعیت‌های جامعه فاصله گرفته‌ایم، طبیعتاً مردمی که به دنبال تامین قوت لایموت و نیازهای خود و خانوادهایشان هستند و راه صحیحی در  پیش روی خود نمی‌بینند، مجبور به قاچاق می‌شوند.

 لزوم توجه به معیشت خانواده‌های وابسته به چوب درختان 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید تلاش کنیم میزان وابستگی معیشتی و انگیزه مردم برای قطع غیرقانونی درختان و قاچاق چوب با تامین نیاز‌ها از مسیرقانونی و منطقی کاهش پیدا کند تا شاهد کاهش آمار قاچاق چوب از جنگل‌ها باشیم، در غیر این صورت وضعیت قاچاق چوب روز به روز بدتر خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet