خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/06/26 09:29:52
سرویس فرهنگی
قوامی:

تأسیس بانک فرهنگیان به مجوز شورای پول و اعتبار نیاز دارد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید تأسیس بانک فرهنگیان نیاز به مجوز شورای پول و اعتبار دارد، عنوان کرد: تأسیس بانک کمکی به فرهنگیان نمی‌کند.
تأسیس بانک فرهنگیان به مجوز شورای پول و اعتبار نیاز دارد نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید تأسیس بانک فرهنگیان نیاز به مجوز شورای پول و اعتبار دارد، عنوان کرد: تأسیس بانک کمکی به فرهنگیان نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100432510862.jpg تأسیس,بانک,فرهنگیان,به,مجوز,شورای,پول,و,اعتبار,نیاز,دارد Icana

هادی قوامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود طرح تبدیل صندوق ذخیره فرهنگیان به بانک فرهنگیان، عنوان کرد: چنین طرحی در کمیته‌ای در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در حال بررسی است و البته این مهم نیاز به مجوز شورای پول و اعتبار دارد.

تأسیس بانک کمکی به فرهنگیان نمی‌کند

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه فرهنگیان خاطره خوشی از صندوق ذخیره فرهنگیان ندارند و توقع فرهنگیان نیز این است که هر تصمیمی در این حوزه، منجر به کمک و مساعدت به آنان شود که با توجه به شرایط امروز کشور بعید است تأسیس یک بانک بتواند به وضعیت فرهنگیان کمک کند.

بعید است شورای پول و اعتبار با تأسیس بانک موافقت کند

قوامی تأکید کرد: فضای فعلی پولی و بانکی کشور بیانگر این است که بعید به نظر می‌رسد شورای پول و اعتبار با تأسیس بانک موافقت کند چراکه سابقه خوبی از بانک‌های تازه تأسیس و قشری وجود ندارد و این بانک‌ها نسبت مصارف به منابع بالایی خواهند داشت و به مشکل خواهند خورد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: سیاست امروز شورای پول و اعتبار ادغام، تجمیع و کوچک سازی مؤسسات مالی و اعتباری و بانک‌ها است و با تأسیس بانک موافقت نمی‌شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در واقع امکان دارد که همان مسائلی که برای صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمد برای بانک فرهنگیان نیز تکرار شود و در این زمینه نباید دستوری عمل کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet