خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/06/31 11:30:33
سرویس اقتصادی
سلیمی خبر داد

برخی حقوق‌بگیران، قانون مجلس برای جلوگیری از پرداخت‌های نجومی را دور زدند

نماینده مردم محلات و دلیجان با تأکید بر اینکه عمده حقوق‌های نجومی در بخش شرکت‌های دولتی پرداخت می‌شود، گفت:با همه تلاش‌های مجلس هنوز حقوق‌های نجومی سروسامان نیافته است.
برخی حقوق‌بگیران، قانون مجلس برای جلوگیری از پرداخت‌های نجومی را دور زدند نماینده مردم محلات و دلیجان با تأکید بر اینکه عمده حقوق‌های نجومی در بخش شرکت‌های دولتی پرداخت می‌شود، گفت:با همه تلاش‌های مجلس هنوز حقوق‌های نجومی سروسامان نیافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg برخی,حقوق‌بگیران، قانون,مجلس,برای,جلوگیری,از,پرداخت‌های,نجومی را,دور,زدند Icana

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از پرداخت حقوق‌های نجومی در برخی دستگاه‌‌های دولتی، گفت: باید وضعیت پرداخت حقوق‌ها در دستگاه‌های دولتی که از بودجه عمومی کشور ارتزاق می‌کنند، مشخص شود.

وی با تأکید بر اینکه عمده حقوق‌های نجومی در بخش شرکت‌های دولتی پرداخت می‌شود، اظهار داشت: با همه تلاش‌های مجلس هنوز حقوق‌های نجومی سروسامان نیافته است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس اضافه کرد: گزارش‌هایی به مجلس ارسال شده که برخی حقوق‌بگیران قانون مجلس برای جلوگیری از پرداخت‌های نجومی را دور زده و امسال افزایش حقوق‌های نجومی داشته‌اند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

سلیمی گفت: مجلس باید در بُعد نظارتی، کنترل‌های لازم را در اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس داشته باشد، اما این امر برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی در دستگاه‌‌های دولتی بطور کامل اجرا نشده است.

پول از بیت المال به بیت‌المال برگشته که تخلف پنهانی است

وی همچنین، به تخلف دولت در پرداخت حقوق‌های نجومی اشاره و تأکید کرد: متأسفانه گزارش‌هایی به دست ما رسیده که مدیران وزارتخانه‌ای به جای اینکه از نجومی‌بگیر حقوق اضافی را دریافت کنند و به خزانه باز گردانند، از اعتبارات وزارتخانه کم کرده‌ و به بیت‌المال برگشت داده‌اند، این یعنی اینکه پول از بیت المال به بیت‌المال برگشته که تخلف پنهانی است که در این زمینه صورت گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از شکایت جمعی از نمایندگان مجلس به دیوان محاسبات برای پرداخت حقوق‌های نجومی از سوی برخی دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: در نامه‌ای به دیوان محاسبات مراتب شکایت و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کرده‌ایم که از دیوان محاسبات نیز انتظار داریم به موضوع ورود جدی داشته باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق‌های نجومی موجب از دست رفتن سرمایه‌های اجتماعی می‌شود که قوای سه‌گانه همان طور که در مبارزه با فساد اقداماتی را آغاز کرده‌اند، در این موضوع نیز به صورت جدی ورود کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet