هدر موبایل
1398/06/25 12:45:18
سرویس اقتصادی
نیکزادی پناه:

پرداخت خسارت 50هزار تومانی به ازای هر درخت خرمای خسارت دیده دردی را دوا نمی‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:صندوق بیمه محصولات کشاورزی به هر درخت خرمای خسارت دیده حداکثر ۵۰ هزار تومان خسارت پرداخت می‌کند این درحالی است که هر درخت خرما یک میلیون و پانصدهزار تومان محصول می‌دهد.
پرداخت خسارت 50هزار تومانی به ازای هر درخت خرمای خسارت دیده دردی را دوا نمی‌کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:صندوق بیمه محصولات کشاورزی به هر درخت خرمای خسارت دیده حداکثر 50 هزار تومان خسارت پرداخت می‌کند این درحالی است که هر درخت خرما یک میلیون و پانصدهزار تومان محصول می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809101961877911.jpg پرداخت,خسارت,50هزار,تومانی,به,ازای,هر,درخت,خرمای,خسارت,دیده,دردی,را,دوا,نمی‌کند Icana

حبیب الله نیکزادی پناه  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص خسارات ناشی از گرما به محصول خرمای کشاورزان، گفت: در سال جاری به دلیل تغییرات اقلیمی خرما به عنوان تنها محصول کشاورزی مناطق شرق استان کرمان دچار خسارات سنگینی شد و به صورت متوسط بیش از 120 هزار تن خرما از بین رفت.

خسارت 70 درصدی به باغات خرمای استان کرمان وارد شده است

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر با اشاره به اینکه در دو مرحله به برخی از باغات خرمای شرق استان کرمان بیش از 70 درصد خسارت وارد شده است، ادامه داد: مرحله اول خسارت‌ها باعث عدم گرده افشانی و در مرحله دوم نیز علی رغم تغییر رنگ خرما شاهد خشیدگی خوشه‌ها بودیم.

صندوق بیمه محصولات کشاورزی توان پرداخت خسارت باغات خرما را ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای با بیان اینکه مسئولین بیمه محصولات کشاورزی و جهاد کشاورزی استان کرمان از باغات خسارت دیده بازدید کردند، تصریح کرد: در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست کرده‌ایم تا ستاد بحران با توجه به میزان خسارت‌ها به موضوع ورود کند زیرا صندوق بیمه محصولات کشاورزی توان جبران و پرداخت خسارات را ندارد.

حبیب الله نیکزادی

 

وی، افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی به هر درخت خرما خسارت دیده حداکثر 50 هزار تومان خسارت پرداخت می‌کند این درحالی است که هر درخت خرما یک میلیون و پانصدهزار تومان محصول می‌دهد.

در کنار باغداران سردخانه داران، تولید کنندگان کارتن و کارگران فصلی نیز دچار خساراتی شده‌اند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به کشاورزان خسارت دیده کمک‌های بلاعوض و ارزان قیمت پرداخت شود، خاطرنشان کرد: باید کشاورزان در چرخه تولید حفظ شوند، در کنار باغداران سردخانه داران، تولید کنندگان کارتن و کارگران فصلی نیز دچار خساراتی شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet