هدر موبایل
1398/06/29 11:27:48
سرویس اجتماعی
ابراهیمی در واکنش به هجوم اتباع کشورهای همسایه برای خرید املاک در شمال:

حضور اتباع خارجی در شمال کشور فرهنگ اصیل ما را به مخاطره می‌اندازد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه حضور مردم کشورهای همسایه در شمال کشور فرهنگ اصیل ما را به مخاطره می‌اندازد، گفت: مجلس آماده برطرف کردن خلاء‌های قانون حضور بیگانگان به عنوان مالک غیرمستقیم است.
حضور اتباع خارجی در شمال کشور فرهنگ اصیل ما را به مخاطره می‌اندازد سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه حضور مردم کشورهای همسایه در شمال کشور فرهنگ اصیل ما را به مخاطره می‌اندازد، گفت: مجلس آماده برطرف کردن خلاء‌های قانون حضور بیگانگان به عنوان مالک غیرمستقیم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100717182314.jpg حضور,اتباع,خارجی,در,شمال,کشور,فرهنگ,اصیل,ما,را,به مخاطره,می‌اندازد Icana

علی ابراهیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با حضور چشمگیر اتباع کشورهای همسایه به خصوص عراقی و اماراتی برای خرید املاک در استانهای شمالی کشور،گفت: در کشور ما واگذاری عرصه به اتباع خارجی ممنوع است و بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست. بر این اساس اتباع خارجی نمی توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند اما ممکن است به صورت واسطه‌ای و یا اشکال دیگر اقدام به خرید ملک کنند.

آب و هوای مطلوب شهر‌های شمالی عامل جذب شیوخ کشورهای همسایه

نماینده مردم  شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس به دلیل آب  و هوای خشک و بیابانی محل مناسبی برای زندگی نیست، چرا که حتی برای تامین آب شرب هم باید از آب شیرین کن استفاده کنند، اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورهای حاشیه خلیج فارس و سرسبزی و آب و هوای مطلوب شهرهای شمالی ایران امکان نفوذ اتباع کشور‌های همسایه به ویژه متمولان عرب به این مناطق و خرید ویلا‌های جنگلی و ساحلی وجود دارد.

حضور اتباع کشور‌های همسایه در شمال کشور فرهنگ اصیل ما را به مخاطره می‌اندازد

این نماینده مردم در مجلس شورای با اشاره به پیامدهای حضور اتباع خارجی غیرمقیم در جمهوری اسلامی ایران در مناطق خوش آب و هوای شمال کشور، تصریح کرد: با توجه به تنوع فرهنگی و اقوام و قبایل با گویش‌های متفاوت و فرهنگ خاص ایرانی، حضور اتباع خارجی ممکن است فرهنگ اصیل ما را به مخاطره بیاندازد.

مجلس آماده برطرف کردن خلاء‌های قانون حضور بیگانگان به عنوان مالک غیرمستقیم است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه، هیچ کشوری در دنیا اجازه نمی‌دهد مناطق بکر و خاصش مورد هجوم اتباع خارجی و بیگانگان قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی کشور به خصوص استاندارهای گیلان، مازندران و گلستان گزارشی از حضور اتباع بیگانه به عنوان مالک ویلا و خانه برای دستگاه‌های محیط‌زیست، جهاد کشاورزی و فرمانداری‌ها  تهیه کنند و  اگر در خصوص حضور بیگانگان به عنوان مالک غیرمستقیم خلاء قانونی وجود دارد، مجلس آمادگی ورود به این موضوع را به منظور تنظیم قوانین جدید دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet