خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/06/26 13:48:25
سرویس استان ها
سلیمانی:

عملیات اجرائی خط انتقال آب سدهای کبوترلانه و قشلاق نیازمند تلاش بیشتر مسئولان است

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: مسئولان باید برای فعال کردن شبکه انتقال آب ۱ و ۲ سدهای کبوترلانه و قشلاق جدیت داشته باشند تا آب کشاورزی و شرب مردم تامین شود.
عملیات اجرائی خط انتقال آب سدهای کبوترلانه و قشلاق نیازمند تلاش بیشتر مسئولان است نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: مسئولان باید برای فعال کردن شبکه انتقال آب 1 و 2 سدهای کبوترلانه و قشلاق جدیت داشته باشند تا آب کشاورزی و شرب مردم تامین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701105165093947.jpg عملیات,اجرائی,خط,انتقال,آب,سدهای,کبوترلانه,و,قشلاق,نیازمند,تلاش,بیشتر,مسئولان,است Icana

حسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تکمیل سدهای کبوترلانه و قشلاق، اظهار داشت: هدف اصلی این دوره از نمایندگی مجلس اینجانب تلاش برای تکمیل سدهای حوزه انتخابیه است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: توقع داریم که مسئولان برای فعال کردن شبکه انتقال آب 1 و 2 سدهای کبوترلانه و قشلاق جدیت داشته باشد زیرا سازمان برنامه و بودجه ردیفی را تعیین نکرده و مسئولان نیز تلاشی نمی کنند در حالی که انتظار داریم برای تامین آب کشاورزی و آب شرب مردم تلاش بیشتری شود.

وی افزود: وزارت جهادکشاورزی اگر به دنبال بهره‌وری و توسعه است باید شبکه انتقال آب 3 و 4 را نیز طراحی کنند تا این آب ها برای استفاده به دشت وارد شوند، صرف اینکه آب را در پشت سدها جمع کنیم بی نتیجه خواهد بود.

سلیمانی ادامه داد: هر 2 سد حدود 38 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بدنه دارند و قرار شده 50 درصد این اعتبار تخصیص داده شود و مابقی این اعتبارات نیز باید به نحوی تامین شود تا بتوان به هدف نهایی نائل آمد، اما تلاشی در مسئولان وزارت نیرو برای تکمیل بدنه سد نمی‌بینم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سرچشمه‌های سیل در استان کرمانشاه به وسیله ساخت سد مهار می‌شد، آن سیل مخرب وارد وارد خوزستان و لرستان نمی شد زیرا سرچشمه کارون، در استان کرمانشاه است و باید امکان نگهداری، تنظیم و مدیریت آب وجود داشته باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولان باید بر اساس سند آب و شورایعالی آب عمل کنند اما متاسفانه مسئولان این وظیفه را جدی نمی‌گیرند اما این مطالبه مردمی در نهایت مسئولان را ملزم به اتمام پروژه ساخت سد و ایجاد کانال‌‎های انتقال آب می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet