هفته دفاع مقدس
1398/06/27 08:12:00
سرویس اجتماعی
جمالی نوبندگانی:

تقاص ورزش نکردن را در بیماری‌ها پس می‌دهیم

عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: متاسفانه ورزش همگانی گسترش داده نشده و به همین دلیل بودجه‌های درمانی بیشتر شده چراکه تقاص ورزش نکردن را در بیماری‌ها پس می‌دهیم.
تقاص ورزش نکردن را در بیماری‌ها پس می‌دهیم عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: متاسفانه ورزش همگانی گسترش داده نشده و به همین دلیل بودجه‌های درمانی بیشتر شده چراکه تقاص ورزش نکردن را در بیماری‌ها پس می‌دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201908107192701292.jpg تقاص,ورزش,نکردن,را,در,بیماری‌ها,پس,می‌دهیم Icana

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اهمیت ورزش همگانی و توصیه مقام معظم رهبری به ورزش گفت: در حال حاضر متاسفانه ورزش همگانی در کشور، مهجور است و ورزش قهرمانی این را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. نزدیک به 10 میلیون نفر دیابتی در کشور وجود دارد، میلیون‌ها نفر با کبد چرب زندگی می‌کنند و خانم‌ها و آقایان بسیاری مشکلات اسکلتی دارند و همه اینها نشان دهنده این است که ورزش نمی‌کنند.

چنانچه ورزش همگانی گسترش داده می‌شد، از این طریق بسیاری از بودجه‌های درمانی کم می‌شد

برخی بودجه ورزش همگانی را به سمت ورزش قهرمانی می‌برند

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، افزود: به نظر بنده در بسیاری از کارخانجات که برای ورزش همگانی بودجه تعیین می‌شود اما این بودجه را به سمت ورزش قهرمانی می‌برند و از آن استفاده آنچنانی می‌کنند چراکه ورزش قهرمانی باعث نام و نشان و به دست آوردن پول‌های هنگفت می‌شود.

وی ادامه داد: قیاس بین ورزش همگانی و قهرمانی همانند وضعیت بهداشت و درمان در کشور است به طوری‌که درمان پررنگ‌تر از بهداشت است. چنانچه ورزش همگانی گسترش داده می‌شد، از این طریق بسیاری از بودجه‌های درمانی کم می‌شد اما در حال حاضرتقاص آن را در بحث بیماری‌ها پس می‌دهیم.

همه باید در ترویج ورزش همگانی تلاش کنند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کار هر یک از افراد دیابتی که به دیالیز یا پیوند عضو یا قطع عضو بکشد، یک میلیارد تومان در زندگی هزینه‌بر است، تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم که وظیفه همگان، رادیو، تلویزیون، جراید، رسانه‌ها، وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان، شهرداری‌ها، آموزش و پرورش است که دست به دست یکدیگر دهند تا ورزش همگانی را ترویج دهند البته ورزش آموزشگاه‌ها نیز بسیار مهم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet