حلول ماه ربیع الاول
1388/07/22 20:06:00
سرویس سیاسی
ابوترابی فرد تاکید کرد

تعامل مجالس شورای‌اسلامی ‌و ایثارگران

**"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" بر ضرورت برقراری ارتباط بین کمیسیون‌های مجلس ایثارگران کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سومین مجلس ایثارگران، مجلس ایثارگران را دارای موقعیت ممتازی دانست و تاکید کرد: باید زمینه ارتباط کمیسیون‌های تخصصی این مجلس با کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی فراهم شود، تا تبادل دانش و اطلاعات دو مجلس موجب پیوند روحی و معنوی در کشورمان شود.

ابوترابی ادامه داد: مجلس ایثارگران امکان ارتباط مسوولان با جامعه ایثارگری را پیش از پیش فراهم کرده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای مجلس ایثارگران کشور اظهار داشت: رییس ستاد بنیاد شهید و امور ایثارگران در سایه ارتباط چهره به چهره با شما نمایندگان و نخبگان ایثارگر می‌تواند ادعا کند با تمام جامعه ایثارگری کشور ارتباط برقرار کرده و این دستاورد و نعمت بزرگی است.

وی انتقال سیاست‌ها و دستاوردهای نظام به بدنه جامعه ایثارگری از طریق منتخبان آن‌ها در مجلس ایثارگزان را از دیگر از دستاوردهای این مجلس ذکر کرد.

وی با اشاره به ضرورت و نقش مشورت بنابر آموزه‌های دینی، گفت: پیامبر اسلام (ص) به عنوان عقل کل و اسوه معرفت اسلامی و به عنوان کسی که نزدیک‌ترین ارتباط را با مبدا هستی دارد، با افراد جامعه اسلامی که از نظر عقلانیت و معرفت هرگز در اندازه او نیستند، مشورت می‌کند.

ابوترابی فرد شخصیت عقلانی و علمی دادن به افراد در شکست‌ها و پیروزی‌ها و اعتمادسازی از جمله مهمترین فواید مشورت برشمرد و خاطرنشان ساخت: این امر موجب می‌شود، مسوولان در شکست‌ها دچار احساس تنهایی نشوند و در پیروزی‌ها نیز دچار غرور و تکبر نشوند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی مشارکت مردم در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را موجب برقراری ارتباط بین مردم و مسوولان دانست و یادآور شد: این که رهبر معظم انقلاب در زیر باران شدید همچون نگینی در بین مردم می‌درخشند، برای این است که مردم خود را در نظام و تصمیم‌های آن نقش‌آفرین می‌دانند و این که رییس جمهوری مورد استقبال میلیونی مردم قرار می‌گیرد، به دلیل آن است که مردم رای خود را موثر می‌دانند.

وی با بیان این که حفظ تحکیم و گسترش پیوند نظام با توده‌های مردم یکی از این دستاوردهای عظیم مردم سالاری دینی است، گفت: تشکیل مجلس ایثارگران نیز در همین راستاست و باید آن را پاس بداریم، زیرا موجب اعتمادسازی که یکی از دستاوردهای مشورت است، می‌شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهاتر داشت: مجلس ایثارگران کشور نقش مهمی در شناخت مشکلات و ارائه راهکار برای رفع گره‌های کشور به مسوولان نظام ایفا می‌کند.

ابوترابی پیروزی در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را آغاز راه عنوان کرد و افزود: رسالت ایثارگران تمام نشدنی است و اگر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دفاع مقدس را پایان راه می‌دانستند، قطعا امروز انقلاب سقوط می‌کرد.

وی در ادامه با اشاره به این که قطب جهان اسلام با قلب انقلاب اسلامی ایران می‌تپد، گفت: امروز انقلاب امید تمام مستضعفان جهان است و نباید این گوهر گرانبها بازی کرد، بلکه باید با صبر، ایستادگی و بصیرت به قله‌ها نگریست، چنانچه در جریانات پس از انتخابات افرادی که فکر می‌کردند، حق با آنان است، بصیرت داشتند، برای دستمال بازار به آتش نمی‌کشیدند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که ایثارگران پاکدامنانی با آرمان‌های بلند هستند، افزود: شما پرچمدارانی هستید که به رهبر معظم انقلاب تاسی کرده‌اید و رهبر انقلاب اسلامی صنوف شما را منسجم کرده است.

ابوترابی افزود: رسول مکرم اسلام (ص) گواه اهل صبر و عمل و پرچمداران است و در روز قیامت از آنان دفاع می‌کند و شما ایثارگران نیز نمونه مجسم این صفات هستید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet