هدر موبایل
1398/06/26 13:53:55
سرویس اقتصادی
کیانپور:

دولت هر چه سریعتر لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تعیین تکلیف کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه به علت عدم تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، دلالان به هر میزانی که می خواهند اقدام به خرید و فروش ملک می کنند، این مسئله موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا شده است.
دولت هر چه سریعتر لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تعیین تکلیف کند عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه به علت عدم تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، دلالان به هر میزانی که می خواهند اقدام به خرید و فروش ملک می کنند، این مسئله موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101947359998.jpg دولت,هر,چه,سریعتر,لایحه,مالیات,بر,عایدی,سرمایه,مسکن,را,تعیین,تکلیف,کند Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره ضرورت تصویب و تعیین تکلیف لایحه مالیات بر عایدی سرمایه، گفت: یکی از مهم ترین ابزارهای مهم برای مدیریت بازار مسکن، اعمال مالیات بر بازار مسکن است.

تولید انبوه مسکن

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دو سال اخیر بازار مسکن دچار التهاب چشمگیری شده و این مسئله موجب افزایش 120 درصدی قیمت مسکن شد.

فعالیت دلالان یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن

وی ادامه داد: یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن، فعالیت دلالان و سوداگران در بازار بود، در شرایطی که بازار بدون نظارت وزارت راه و شهرسازی به حال خود رها شده، دلالان فضا را برای اقدامات سوداگرایانه مهیا دیدند.

متأسفانه به علت عدم تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، دلالان به هر میزانی که می خواهند اقدام به خرید و فروش ملک می کنند، این مسئله موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا شده است

کیانپور تصریح کرد: متأسفانه به علت عدم تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، دلالان به هر میزانی که می خواهند اقدام به خرید و فروش ملک می کنند، این مسئله موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قانون مالیات بر عایدی سرمایه، قانونی ضد دلالی است و قطعا می تواند از التهابات بعدی بازار مسکن جلوگیری کند، از این رو اگر این قانون پنج سال پیش به تصویب می رسید، ما در دو سال اخیر شاهد جهش چشمگیری قیمت ها نبودیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا دولت باید هر چه سریع تر لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن را تعیین تکلیف کرده تا مجلس به سرعت برای تصویب آن ورود کند، هر چند که با افزایش 120 درصدی قیمت مسکن، بازار در شرایط کنونی اشباع شده و تا مدت ها دلالان فضایی برای فعالیت و سوداگری پیدا نخواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet