هدر موبایل
1398/06/28 10:48:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

سهمیه‌های کنکور ارشد نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به برخی اعتراض‌ها نسبت به نتایج کنکور ارشد ۹۸، عنوان کرد: سهمیه‌های کنکور ارشد نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است.
سهمیه‌های کنکور ارشد نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به برخی اعتراض‌ها نسبت به نتایج کنکور ارشد 98، عنوان کرد: سهمیه‌های کنکور ارشد نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909102134537233.jpg سهمیه‌های,کنکور,ارشد,نسبت,به,سال,گذشته,تغییری,نداشته,است Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره اعتراض به نتایج نهایی و انواع سهمیه در کنکور ارشد 98، گفت: با توجه به اینکه نمایندگان طی دو هفته اخیر برای سرکشی به مسائل حوزه انتخابیه در مجلس نبودند، طبیعتا نشستی در این باره در کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات مجلس برگزار نشده است ولی طبق روال هر جلسه، موضوعات مهم در ابتدای جلسات مطرح می‌شود که این موضوع نیز در نشست روز یکشنبه 31 شهریورماه مطرح خواهد شد.

حضور وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش در نشست هفته آینده کمیسیون

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست روز یکشنبه هفته آینده مجلس شورای اسلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر آموزش و پرورش برای ارائه گزارشی در خصوص آغاز سال تحصیلی به مجلس می‌آیند، افزود: در این نشست درباره ساماندهی سهمیه‌های کنکور در طرح مطالعاتی نظام کنکور در ایران بحث و بررسی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: سازمان سنجش در خصوص سهمیه‎‌ها بر اساس قانون عمل کرده است و اینکه مطرح شود سهیمه‌ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، سخن درستی نیست.

 

تجدید نظر در نتایج کنکور بسیار بعید است

میرزاده با تأکید بر اینکه بسیار بعید است در نتایج کنکور تجدید نظری صورت گیرد، گفت: در عین حال مواردی که داوطلبان نسبت به آن اعتراض جدی دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با یادآوری اینکه حقوق همه داوطلبان در کنکور و آزمون‌های سازمان سنجش رعایت می‌شود و امکان تخلف در این آزمون‌ها وجود ندارد، گفت: به طور کلی، ماموریتی به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی داده شده که کلیت موضوع نظام کنکور و مسائل حاشیه آن را بررسی کند که ذیل آن به ضرورت تحول شیوه برگزاری کنکور و نظام کنکور در ایران نیز پرداخته خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet