هدر موبایل
1398/06/27 11:19:29
سرویس اجتماعی
مصری مطرح کرد:

اقدامات اخیر قوه قضاییه‌؛ امیدی برای مردم و شعله‌ای سوزان برای مفاسد اقتصادی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات اخیر قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در درون این قوه را امیدی برای مردم و مسئولان و شعله‌ای سوزان برای مفاسد اقتصادی و ضد انقلاب دانست.
اقدامات اخیر قوه قضاییه‌؛ امیدی برای مردم و شعله‌ای سوزان برای مفاسد اقتصادی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات اخیر قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در درون این قوه را امیدی برای مردم و مسئولان و شعله‌ای سوزان برای مفاسد اقتصادی و ضد انقلاب دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102712748683.jpg اقدامات,اخیر,قوه,قضاییه‌؛,امیدی,برای,مردم,و,شعله‌ای,سوزان,برای,مفاسد,اقتصادی Icana

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اقدامات قوه قضاییه در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار کرد: اقداماتی که امروز قوه قضاییه انجام می‌دهد از ابتدای انقلاب تا به امروز کم نظیر بوده و اصلاحات آغاز شده در قوه قضاییه فقط در یک بعد نیست بلکه به صورت سیستمی همه جوانب را در بر گرفته است.

رئیس قوه قضاییه با اقدامات اخیر خود در عرصه‌های جدید نشان داد که قوه قضاییه تا به امروز می‌توانسته چه اقداماتی انجام دهد و انجام نداده است

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس قوه قضاییه با اقدامات اخیر خود در عرصه‌های جدید نشان داد که قوه قضاییه تا به امروز می‌توانسته چه اقداماتی انجام دهد و انجام نداده است؛ همواره اعتقاد دارم که یک مجلس مقتدر توانمند می‌تواند دولت را مقتدر و توانمند کند اما یک قوه قضاییه سالم و قدرمتمند می‌تواند کشور را توانمند و قوی کند.

وی، آفت هر انقلابی را فساد، رانت و پیوند قدرت و ثروت برشمرد و گفت: وقتی قوه قضاییه خود از هر گونه آفت محافظت کند سایر نهادها را به راحتی می‌توان با ترازوی قوه قضاییه سنجید.

مصری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه‌ای را پاکیزه کرد، عنوان کرد: قوهای که داعیه‌دار شفافیت است خود باید شفافیت داشته باشد و اقدامات اخیر قوه قضاییه امیدی در این راستا ایجاد کرده است.

مسئولان مکلف به ارائه لیست اموال خود و خانواده خود به قوه قضاییه هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اقدام اخیر رئیس قوه قضاییه مبنی بر ارائه لیست اموال خود و اعضای خانواده‌اش به رهبر انقلاب، گفت: این موضوع برای مسئولان رده بالای نظام جمهوری اسلامی یک تکلیف قانونی است و همه مسئولان در ابتدا و انتهای مسئولیت خود باید لیست دارایی و اموال خود را به رئیس قوه قضاییه اعلام کند ولی امروز شاهدیم که رئیس قوه قضاییه نیز به مرجع بالاتر خود یعنی رهبر معظم انقلاب  اعلام کرده است که باید این حرکت در میان مسئولان تبدیل به الگو شود.

وی تصریح کرد:  روند جدیدی که در قوه قضاییه آغاز شده نه تنها مردم را امیدوار کرده بلکه مسئولان را هم امیدوار کرده است که شعله گرمابخش عدالت قوه قضاییه در کنار دل گرم کردن نیروهای انقلابی و مردم، ضد انقلاب و مفاسد آن را نیز بسوزاند.

قوه قضاییه به هزینه‌های انتخاباتی ورود کند

مصری یادآور شد: همچنین ضرورت دارد با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه به هزینه کرد مبالغی که در انتخابات هزینه می‎‌شود، ورود کند تا مشخص شود که این مبالغ هنگفت از کجا نشأت می‌گیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان با افزایش حقوقی که امسال شامل حقوق آن‌ها شد، حدود 8 میلیون تومان دریافتی داشتند، بنابراین نمی‌توانند در آستانه انتخابات تبلیغات میلیاردی داشته باشند؛ لذا اگر مبلغی برای انتخابات هزینه می‌شود قوه قضاییه می‌تواند صورت مالی این هزینه ها را ضبط و بررسی کند تا شفاف سازی در این عرصه نیز وجود داشته باشد و حتی این مهم در صلاحیت‌ها نیز لحاظ شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet