هدر موبایل
1398/06/27 11:14:12
سرویس سیاسی
مصری:

رئیس جمهور در نیویورک اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارد

نایب رئیس مجلس با اشاره به نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: رئیس‌جمهور باید بدعهدی‌های آمریکا را متذکر و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارد.
رئیس جمهور در نیویورک اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارد نایب رئیس مجلس با اشاره به نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: رئیس‌جمهور باید بدعهدی‌های آمریکا را متذکر و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارد. https://cdn.icana.ir/d/019/64789.jpg رئیس,جمهور,در,نیویورک,اقتدار,نظام,جمهوری,اسلامی,را,به,نمایش,بگذارد Icana

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سفر رئیس‌‍‌جمهور به نیویورک برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: با توجه به خروج آمریکا از برجام، بدعهدی‌ها، تحریم‌های جدید و انتشار اخبار یکجانبه از سوی رسانه‌های نزدیک به سیاست آمریکا، تریبونی در مجمع عمومی سازمان ملل ایجاد شده تا رئیس‌جمهور واقعیت‌ها درباره خباثت آمریکایی‌ها را گوشزد و تاکید کند که دولتمردان آمریکایی به هیچ عهد و قراری پایبند نیست کما اینکه ایران از بسیاری حق و حقوق خود در این سال‌ها گذشت کرد.

روحانی باید اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به آمریکایی‌ها گوشزد کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: آقای روحانی باید در نشست مجمع عمومی یادآور شود که ایران ضمن امضای قرارداد برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده اما آنها نه تنها به تعهدات خودشان عمل نکردند بلکه تحریم‌ها را علیه ما بیشتر کردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آقای روحانی در نشست‌های اخیر با ملایمت از تریبون سازمان ملل سخنرانی کرد و صحبت از راه حلی به نام «گفتگو و مذاکره» به میان آورد اما با توجه به شرایط مذکور در نشست پیش رو باید موضع محکم و انقلابی اتخاذ کند و  اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را گوشزد کند و بگوید که ما دیگر به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نداریم.

لزوم بسیج دنیا علیه ترامپ

مصری ادامه داد: آقای روحانی همچنین باید به سایر کشورهای دنیا متذکر شود که هیچ مذاکره و توافقی با دولت آمریکا انجام ندهند زیرا بی‌فایده است بنابراین ما در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد باید دنیا را علیه ترامپ بسیج و آمریکا را در جامعه جهانی بی‌اعتبار کنیم تا هیچ کشوری زیر بار مذاکره و توافق با آنها نرود.

ایران باید بین آمریکا و اروپا فاصله بیندازد

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: تمام جنایت با استفاده از سلاح‌های جنگی آمریکا در منطقه نیز باید در این نشست مطرح شود، آمریکایی‌ها با خباثت به دنبال افزایش فروش سلاح‌های خود هستند، بنابراین رئیس‌جمهوری باید در این نشست فضایی بین آمریکا و اروپایی‌ها و آمریکا‌یی‌ها و سایر کشورهای دنیا ایجاد کند تا بعد از آن آمریکایی‌ها نتوانند هیچ اجماعی در دنیا کنند.

مذاکره با آمریکا منوط به لغو تحریم‌ها و پرداخت مطالبات ایران

وی افزود: تا مادامی که آمریکا همه مطالبات ایران را پرداخت نکند، پول‌های سرقت شده را برنگرداند و تحریم‌ها را لغو نکند ما به هیچ عنوان حاضر به گفتگو و مذاکره با آنها نیستیم، موضع ایران در این نشست باید محکم و از سر اقتدار باشد.

ضرورت اعلام عدم مذاکره با آمریکا پیش از سفر به نیویورک

مصری معتقد است: آمریکایی‌ها چه در صورت مذاکره یا عدم مذاکره با مقامات ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل خواهند گفت که ایرانی‌ها درخواست مذاکره کردند، آنها قطعا این فضا را ایجاد می‌کنند بنابراین پیش از آنکه آمریکایی‌ها چنین فضایی را ایجاد کنند، وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهور پیش از سفر به نیویورک باید محکم اعلام کنند که به هیچ عنوان و در هیچ سطحی با آمریکایی‌ها مذاکره نخواهیم کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقامات ایرانی حتی باید اعلام کنند که دیپلمات‌های ایرانی مستقر در سازمان ملل هم حق مذاکره با دولتمردان آمریکایی‌ را ندارد زیرا آمریکایی‌ها به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. در صورتی که این اقدام انجام  بگیرد، تبلیغات آنها به نتیجه نخواهد رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet