هدر موبایل
1398/06/30 08:39:00
سرویس اقتصادی
تربتی نژاد:

تعیین نرخ غیرکارشناسی تداوم خودکفایی گندم را از بین می‌برد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تداوم دست یافتن به خودکفایی گندم به عنوان کالای استراتژیک در شرایط فعلی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نباید با تعیین نرخ غیرکارشناسی تداوم خودکفایی آن را از بین ببریم.
تعیین نرخ غیرکارشناسی تداوم خودکفایی گندم را از بین می‌برد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تداوم دست یافتن به خودکفایی گندم به عنوان کالای استراتژیک در شرایط فعلی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نباید با تعیین نرخ غیرکارشناسی تداوم خودکفایی آن را از بین ببریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201907105778233235.jpg تعیین,نرخ,غیرکارشناسی,تداوم,خودکفایی,گندم,را,از,بین,می‌برد Icana

نورمحمد تربتی‌نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده، گفت: قیمت 2 هزار و 800 تومانی پیشنهاد شده از سوی نظام صنفی کشاورزی کشور دور از منطق کارشناسی نیست.

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم منطبق بر نرخ تورم الزامی است

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم باید قبل از آغاز فصل کشت مشخص شود، ادامه داد: باید در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم هزینه‌های تولید کشاورزان و نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی مدنظر قرار گرفته شود.

گندم زار

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت پیشنهادی از سوی نظام صنفی کشاورزی به میزان 2 هزار 800 تومان موجب ایجاد رغبت کشت گندم در میان کشاورزان می‌شود، عنوان کرد: تداوم دست یافتن به خودکفایی گندم به عنوان کالای استراتژیک در شرایط فعلی کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نباید با تعیین نرخ غیر کارشناسی تداوم خودکفایی آن را از بین ببریم.

قیمت پیشنهادی 2 هزار 800 تومانی گندم در دستور کار دولت قرار بگیرد

وی با بیان اینکه از دولت این انتظار وجود دارد تا در راستای حمایت از کشاورزان گندم کار قیمت پیشنهادی 2 هزار 800 تومانی را در دستور کار خود قرار دهد، گفت: سال گذشته عدم تعیین قیمت غیر کارشناسی باعث شد بخشی از کشاورزان گندم تولیدی خود را به دولت تحویل ندهند.

قیمت 2 هزار و 800 تومانی برای هر کیلوگرم گندم در مقایسه با نرخ سال گذشته اختلاف کمتری با قیمت این محصول در کشورهای همسایه دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای در پایان، خاطرنشان کرد: قیمت 2 هزار و 800 تومانی برای هر کیلوگرم گندم در مقایسه با نرخ سال گذشته اختلاف کمتری با قیمت این محصول در کشورهای همسایه دارد و می‌توانیم کشاورزان را برای تحویل گندم خود به سیلوهای دولتی قانع کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet