هدر موبایل
1398/06/30 10:22:19
سرویس اجتماعی
امینی فرد هشدار داد:

سرطان و عوارض کبدی در کمین مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه باید از عرضه کالاهای سلامت محور فاقد شناسه بهداشتی جلوگیری کرد ضعف فرهنگ و نظارت را در عرضه لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی موثر دانست.
سرطان و عوارض کبدی در کمین مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه باید از عرضه کالاهای سلامت محور فاقد شناسه بهداشتی جلوگیری کرد ضعف فرهنگ و نظارت را در عرضه لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی موثر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/110381.jpg سرطان,و,عوارض,کبدی,در,کمین,مصرف‌کنندگان,لوازم,آرایشی,قاچاق,و,تقلبی Icana

محمد نعیم امینی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عدم نظارت مناسب بر واردات و عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی، گفت: باید از عرضه کالاهای سلامت محور فاقد شناسه بهداشتی در کشور جلوگیری کرد.

محمدنعیم امینی فرد

ایران یکی از بازارهای بزرگ مصرف لوازم آرایشی جهان است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران یکی از بازارهای بزرگ مصرف لوازم آرایشی جهان است، افزود: این بازار گردش مالی بالایی داشته که بخشی از آن قاچاق است البته مصرف بالای این کالاها در افزایش قاچاق موثر است.

وی یادآور شد: هر چند سال‌ها است بر ضرورت شناسه‌دار کردن کالاهای سلامت محور تاکید می‌شود اما متاسفانه این مهم هنوز در عمل تحقق نیافته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ضعف فرهنگی در عرضه و خرید لوازم آرایشی قاچاق نیز موثر است زیرا برخی مردم هنوز نمی‌دانند از لوازم آرایشی دارای شناسه بهداشتی استفاده و از سویی آنها را از مراکز معتبر مانند داروخانه‌ها تهیه کنند.

ضعف نظارت موثر در عرضه و واردات لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی

وی ضعف نظارت را در عرضه و واردات لوازم آرایشی قاچاق و تقلبی موثر دانست و  گفت: متاسفانه سازمان غذا و دارو و وزارت صمت به درستی نمی‌توانند نظارت‌های مفید و موثری را بر روی واحدهای صنفی عرضه‌کننده لوازم آرایشی داشته باشند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، یادآور شد: وزارت بهداشت بر داروخانه‌ها نظارت قابل قبولی دارد اما بخش زیادی از لوازم آرایشی و بهداشتی در مراکزی ارائه می شود که در حوزه نظارت این وزارتخانه نیست بلکه در حوزه مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سندیکای صنفی است که متاسفانه شاهد نظارت مناسبی نیستیم.

امینی‌فرد افزود: همچنین حجم بالایی از ماموریت‌های معوقه را به سازمان غذا و دارو محول کردیم بنابراین با ساختار فعلی امکان اعمال نظارت برای این سازمان مقدور نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجایی که امکان قاچاق لوازم آرایشی در حجم کمتر و کوچکتر وجود دارد بنابراین می‌طلبد بر مبادی ورودی نظارت مناسب و دقیقی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی عوارض زیادی را برای مصرف کنندگان به همراه دارد، گفت: ایجاد حساسیت‌های پوستی، عوارض کبدی و حتی سرطان‌ها از مهمترین عوارض استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet