هدر موبایل
1398/06/30 14:56:00
سرویس فرهنگی
میرزاده:

ورود مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش باید در اولویت‌های خود بازنگری کند و سلامت و بهداشت دانش‌آموزان را در اولویت قرار دهد و به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس توجه کند.
ورود مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش باید در اولویت‌های خود بازنگری کند و سلامت و بهداشت دانش‌آموزان را در اولویت قرار دهد و به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس توجه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909100462148826.jpg ورود,مجلس,به,موضوع,توزیع,شیر,رایگان,در,مدارس Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اظهارات اخیر یکی از مسئولان وزارت بهداشت و درمان مبنی بر اینکه توزیع شیر در تمام مدارس به علت کمبود بودجه مقدور نیست و در مناطق محروم هم منوط به تأمین اعتبار است، گفت: این موضوع جدید نیست و سالیان سال است که در آغاز سال تحصیلی چنین مباحثی مطرح می شود.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع شیر رایگان در مدارس کشور به ویژه در مناطق محروم بسیار اهمیت دارد، افزود: البته ذکر این نکته حائزاهمیت است که آموزش در این باره مهمتر از توزیع شیر است و رسالت وزارت آموزش و پرورش این است که اهمیت مصرف شیر را به دانش‌آموزان در اقصی نقاط کشور گوشزد کند چرا که بسیاری از دانش آموزان علی رغم آنکه شیر رایگان در اختیار دارند، آن را مصرف نمی‌کنند و دچار بیماری های مختلفی به ویژه در استخوان و مفاصل خود شده اند.

ورود دو کمیسیون مجلس به موضوع توزیع شیر رایگان در مدارس

وی ادامه داد: قطعا مجلس و کمیسیون های آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان در این قضیه بسیار حساس هستند و در اولین جلسه پس از تعطیلی مجلس، این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در هیچ سالی این گونه نبوده که از اول مهر ماه شیر رایگان در مدارس توزیع شود بلکه پس از گذشت مدتی از شروع سال تحصیلی این اتفاق رخ داده است که امیدواریم امسال هم دانش آموزان کشورمان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم از شیر رایگان بهره مند شوند.

میرزاده با اشاره به اینکه مشکل بودجه و محدویت منابع یکی از دلایل عدم توزیع شیر در مدارس است، یادآور شد: البته اگر وزارت آموزش و پرورش در اولویت‌های خود بازنگری کند و سلامت و بهداشت دانش آموزان را در اولویت قرار دهد، این مشکل مرتفع می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده معتقدم که ابتدا باید بودجه بخش‌هایی چون سلامت، بهداشت و آموزش دانش آموزان تأمین شود و سپس وارد بحث‌های دیگر شویم اما اگر دستگاهی بودجه کشور را با بخشی‌نگری توزیع کند، قطعاً به اولویت‌ها و مسائل مهمی چون بهداشت و آموزش دانش آموزان توجهی نمی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet