خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/06/30 11:56:38
سرویس فرهنگی
بنیادی:

نهادهای نظارتی فروش صندلی در دانشگاه‌‎ها را رصد کنند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش بُعد نظارتی در دانشگاه‌‎ها برای مقابله با صندلی فروشی، تصریح کرد: نهادهای نظارتی موضوع فروش صندلی در دانشگاه‌‎ها را رصد کنند.
نهادهای نظارتی فروش صندلی در دانشگاه‌‎ها را رصد کنند عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش بُعد نظارتی در دانشگاه‌‎ها برای مقابله با صندلی فروشی، تصریح کرد: نهادهای نظارتی موضوع فروش صندلی در دانشگاه‌‎ها را رصد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909100101476854.jpg نهادهای,نظارتی,فروش,صندلی,در,دانشگاه‌‎ها,را,رصد,کنند Icana

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع دستگیری دانشجوی دختری که یک‌سال در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول تحصیل بوده ولی ناگهان دستگیر و معلوم می‌شود او اصلاً کنکور نداده است، اظهار کرد: این مسئله نشان دهنده ضعف نظارت در دانشگاه‌‎های علوم پزشکی است که وظیفه تربیت پزشک در کشور را دارد.

یکی از وظایف حراست دانشگاه‌ها نظارت بر موضوعاتی اینچنین است که فردی عادی نتواند به این راحتی در یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به تحصیل شود.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهادهای نظارتی باید بیش از پیش به چنین موضوعاتی ورود کنند، ادامه داد: یکی از وظایف حراست دانشگاه‌ها نظارت بر موضوعاتی اینچنین است که فردی عادی نتواند به این راحتی در یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به تحصیل شود.

رسانه ملی بدون استعلام از مراجع رسمی آنتن در اختیار افراد قرار می‌دهد

وی با اشاره به حضور این دختر دانشجو در یکی از برنامه‌های صدا و سیما، عنوان کرد: از سوی دیگر رسانه ملی بدون استعلام از مراجع رسمی از جمله بنیاد ملی نخبگان یا آموزش و پرورش چنین فردی را به عنوان یک فرد نخبه به عنوان مهمان دعوت می‌کند و حدود 20 دقیقه آنتن شبکه چهار را در اختیار وی قرار می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری اینکه البته چنین اتفاقاتی در صدا و سیما مسبوق به سابقه است، گفت: حدود یک سال قبل نیز فردی در صدا و سیمای خراسان رضوی به عنوان جراح مغز و اعصاب معرفی شد که نهایتا در کنفرانس ساده‌ای در میان دانشجوی پزشکی دستش رو شد. نکته مهم این است که هیچکس این موضوع را پیگیری نکرد که مقصران این قضیه چه افرادی بودند و چه پول‌هایی از طریق معرفی جعلی این فرد جابه‌جا شد.

بنیادی اضافه کرد: البته در سال‌های گذشته یکی از رؤسای دانشگاه‌ها با دریافت مبالغی افرادی را در پردیس یکی از دانشگاه‌ها ثبت نام کرد که پس از محرز شدن تخلفش، وی از کار برکنار شد تا مراجع قضایی به پرونده وی رسیدگی کنند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه در موضوع اخیر نیز ضرورت دارد با متخلفان برخورد شود تا اعتماد عمومی مردم به نظام آموزشی لکه دار نشود، گفت: رئیس دانشگاه نیز ضمن اعتماد به بدنه کارشناسی و پایینی خود باید تمام مراحل قانونی در پذیرش دانشجویان مد نظر قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet