هدر موبایل
1398/06/30 15:10:28
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

روابط کره شمالی و چین، مذاکره واشنگتن با شبه جزیره را تحت تاثیر قرار می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد به دلیل روابط نزدیک و عمیق پیونگ یانگ با پکن، پیشنهاد ترامپ برای استفاده از روشی جدید برای مذاکره با کره شمالی با شکست مواجه می شود.
روابط کره شمالی و چین، مذاکره واشنگتن با شبه جزیره را تحت تاثیر قرار می‌دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد به دلیل روابط نزدیک و عمیق پیونگ یانگ با پکن، پیشنهاد ترامپ برای استفاده از روشی جدید برای مذاکره با کره شمالی با شکست مواجه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104892053267.jpg روابط,کره,شمالی,و,چین،,مذاکره,واشنگتن,با,شبه,جزیره,را,تحت,تاثیر,قرار,می‌دهد Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، برای استفاده از روشی جدیدی برای مذاکره با کره شمالی، گفت: باید یادآور شد دیدار «ترامپ» و «اون» طی چند مدت گذشته هیچگاه به نتیجه نرسیده و طرح موضوع مذاکره با روش جدید نیز به سرنوشت مذاکرات قبلی منجر خواهد شد.

مقامات کاخ سفید تاکنون بر خلاف وعده های نشست سنگاپور عمل کرده اند

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقامات کاخ سفید در نشست اولیه در سنگاپور وعده هایی را در قبال از بین بردن پایگاه های تست آزمایش هسته ای به کره شمالی دادند اما تاکنون هیچ یک از آنها را محقق نکرده اند؛ این مهم در حالیست که پیونگ یانگ برای پیشبرد مذاکرات اقداماتی را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه رییس جمهور آمریکا به اون وعده داده بود که مانور نظامی مشترک با کره جنوبی برگزار نکند اما بر خلاف این وعده عمل کرد، ادامه داد: بر این اساس «کیم جونگ اون» هم با رفتارش عنوان کرد که آمریکا قابل اعتماد نیست.

شهروز برزگر در نطق میان دستور 13 اسفندماه 1396

پیونگ یانگ روابط نزدیک و عمیقی با پکن دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه پیونگ یانگ روابط نزدیک و عمیقی با پکن دارد، تصریح کرد: کره شمالی در سیاست خارجی خود با چین هماهنگ است و با توجه به اختلافاتی که بین آمریکا و چین وجود دارد، چینی ها علاقه ای برای باز شدن پای ترامپ به شبه جزیره را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی می توان پیش بینی کرد دیدار «ترامپ» و «اون» به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، پیشنهاد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، برای استفاده از روشی جدیدی برای مذاکره با کره شمالی با استقبال پیونگ یانگ مواجه شد.

این مهم در حالیست که در روزهای گذشته نیز کره شمالی علیرغم هشدار درباره تأثیر تداوم تهدیدات واشنگتن علیه این کشور بر پیشرفت مذاکرات اتمی، از احتمال سرگیری مذاکرات کاری با واشنگتن طی هفته‌های آتی خبر داده بود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet