هدر موبایل
1398/06/30 15:50:00
سرویس سیاسی
جاسمی:

مذاکره بدون پیش شرط، ابزاری برای افزایش فشار بر تهران است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد طرح مسئله مذاکره بدون پیش شرط از سوی ترامپ، ابزاری برای افزایش فشار سیاسی بر کشورمان است.
مذاکره بدون پیش شرط، ابزاری برای افزایش فشار بر تهران است عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد طرح مسئله مذاکره بدون پیش شرط از سوی ترامپ، ابزاری برای افزایش فشار سیاسی بر کشورمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909104575177634.jpg مذاکره,بدون,پیش,شرط،,ابزاری,برای,افزایش,فشار,بر,تهران,است Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ضمن انتقاد از سیاست دوگانه ایالات متحده در مواجه با توافقنامه های بین المللی، گفت: واشنگتن هنوز تصور می کند قدرت برتر دنیا است و همه کشورها باید گوش به فرمانش باشند در حالی که شرایط دنیای امروز تغییر کرده است.

جایگاه ایالات متحده با روی کار آمدن ترامپ دچار آسیب شد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جایگاه ایالات متحده در بین کشورهای دیگر با روی کار آمدن ترامپ دچار آسیب و خدشه شد، اظهار کرد: خروج از پیمان هسته ای برجام، پیمان تجاری شراکت فرا آتلانتیک (تی‌پی‌پی)، توافقنامه پاریس و غیره بخشی از اقدامات غیردیپلماتیک و غیرحرفه ای رییس جمهور جدید آمریکا است.

وی ادامه داد: در واقع می توان اذعان کرد که آمریکایی ها در تلاش هستند از هر توافقی که نمی تواند منافع صددرصدی آنها را تامین کند خارج شوند مگر اینکه بقیه کشورها خواسته های آنها را برآورده کنند که این امر غیرمنطقی بوده و امکان پذیر نیست.

قاسم جاسمی

ترامپ درصدد ایجاد تنش در داخل و خارج از مرزهای آمریکا است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ترامپ از زمان تشکیل کابینه اش، مقامات بسیاری را دستخوش تغییر قرار داده و حتی شرایط را طوری ناگوار کرده که برخی اقدام به استعفاء و خروج از کابینه اش کرده اند، تصریح کرد: بنابراین می توان دریافت که ترامپ درصدد ایجاد یا تشدید تنش در داخل و خارج از مرزهای ایالات متحده بوده تا از این طریق بتواند سیاست های ظالمانه اش را پیش ببرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه آمریکایی ها پیش از اینکه پهپادشان توسط کشورمان مورد اصابت قرار بگیرد برای مذاکره با ایران 12 شرط پیش بینی کرده بودند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که رییس جمهور این کشور اکنون صحبت از گفتگوی مستقیم و دیدار مقامات کشورمان، آنهم بدون شرط را در دستور کارش قرار داده که بیانگر تضعیف جایگاه و موقعیتش است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای هفته گذشته در ابتدای درس خارج فقه با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند و با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاکره از جانب آمریکایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاکره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداکثری بر ایران خواندند و تأکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet