هدر موبایل
1398/06/30 16:14:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی مطرح کرد:

نشست مجمع عمومی فرصتی برای بیان دغدغه‌ها و موانع بین‌المللی

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه نشست مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی بی‌نظیر برای بیان دغدغه‌ها و موانع بین‌المللی، گفت: این مجمع پارلمان جهانی و صحنه بیان دیدگاه‌ کشورها و البته ملاقات دو جانبه و چندجانبه سران کشورها است.
نشست مجمع عمومی فرصتی برای بیان دغدغه‌ها و موانع بین‌المللی عضو فراکسیون امید با بیان اینکه نشست مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی بی‌نظیر برای بیان دغدغه‌ها و موانع بین‌المللی، گفت: این مجمع پارلمان جهانی و صحنه بیان دیدگاه‌ کشورها و البته ملاقات دو جانبه و چندجانبه سران کشورها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909100620378719.jpg نشست,مجمع,عمومی,فرصتی,برای,بیان,دغدغه‌ها,و,موانع,بین‌المللی Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به نشست پیش روی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: ساختار تبلیغاتی جهان به گونه‌ای است که اجازه نمی‌دهند بسیاری از واقعیت‌ها به گوش سران کشورهای مختلف برسد لذا آنها بر اساس داده‌هایی که در رسانه‌ها و عمدتا رسانه‌های غربی مطرح می‌شود، تصمیم می‌گیرند بنابراین مجمع عمومی سازمان ملل برای مسئولان نظام جمهوری اسلامی مانند رئیس جمهور و وزیر امور خارجه بی‌نظیر است تا به طرح دیدگاه‌ها بپردازند و با مسئولان سایر کشورها ملاقات‌های مستقیم ترتیب دهند.

قدرت افکار عمومی جهانی در مجمع عمومی تحت تاثیر قرار می‌گیرد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قدرت افکار عمومی جهانی در مجمع عمومی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، زیرا هر کشوری می‌تواند دیدگاه خود را پیرامون سیاست‌هایی که در کشور خود، منطقه و جهان دنبال می‌کند به صورت مستقیم مطرح کرده و پیرامون حل معضلات جهانی به طرح پیشنهاداتی بپردازد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران ظرف چهل سال گذشته مورد هجمه‌های مختلفی در خصوص سیاست‌های اتمی، منطقه‌ای، مسائل داخلی کشور و حقوق بشر قرار گرفته است، بنابراین آقای روحانی با صداقت، شفافیت و قدرت منطق در فضای مجمع عمومی سازمان ملل باید سیاست‌های ایران، مشکلات، موانع و رفتارهای آمریکایی‌ها را تبیین کند و به طرح دیدگاه ایران پیرامون حل مشکلات منطقه که یکی از پر چالش ترین مسائل جهان است، بپردازد.

مجمع عمومی؛ پارلمان جهانی و صحنه بیان دیدگاه‌ کشورها

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: پرداخت به مسائل جهانی مربوط به محیط زیست، گسترش تروریسم، حقوق زنان و حقوق بشر را مطرح و از ایران در برابر هجمه‌هایی که علیه ما است، دفاع کند و در بخش‌هایی که نیاز به تعامل با جهان است به شرح موضوعاتی مانند سرمایه‌گذاری عظیم  در ایران و فرصت‌های اقتصادی بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجمع عمومی قطعنامه تصویب نمی‌کند، گفت: مجمع عمومی پارلمان جهانی و صحنه بیان دیدگاه‌ کشورها است. ما اگر با سران کشورها حاضر در مجمع بخواهیم ملاقات کنیم نیاز به برنامه‌ریزی طولانی مدت و با هزینه دلاری بسیار دارد اما در این اجلاسیه‌های سالانه فرصت مناسبی در اختیار ما است.

وی افزود: رئیس‌جمهور باید به نحوی شایسته و با بیان منطق و با استناد به دیدگاه‌های ملی با جهانیان صحبت کند و صدای مردم ایران را به گوش جهانیان برسد.

قطعنامه‌های مجمع عمومی در حد بیانیه و اعلامیه است

رحیمی جهان‌آبادی یادآور شد: مجمع عمومی سازمان ملل دو نوع مصوبه دارد، یکی داخلی مانند تعیین آیین تشریفات و نحوه اداره جلسه و دیگر قطعنامه بین المللی مانند اعلامیه 1948 است که پیرامون حقوق بشر صادر شده است. در واقع در پی سخنرانی روسای جمهور قطعنامه صادر نمی‌شود و قطعنامه‌هایی که به تصویب می‌رسد هم در حد بیانیه و اعلامیه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حضور در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل فرصت بی‌نظیری است تا سیاست‌های خود را تشریح کنیم، گفت: ما باید دغدغه های جهانی را بررسی و شناسایی کنیم و برای هر کدام راهکارهای اجرایی ارایه دهیم تا اثرگذار باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آقای روحانی همچنین باید دلایل مقاومت و نقش ایران در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر را در منطقه تشریح کند و واقعیت نقش اسرائیل در منطقه را شرح دهد تا افکار عمومی بدانند که ما در جهان دنبال صلح و آرامش هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet