هدر موبایل
1398/06/30 16:31:00
سرویس سیاسی
قاضی‌زاده هاشمی:

تحریم بانک مرکزی ایران اقدامی انفعالی است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد تحریم بانک مرکزی کشورمان ابزاری برای حفظ همپیمانان منطقه ای آمریکا است.
تحریم بانک مرکزی ایران اقدامی انفعالی است عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد تحریم بانک مرکزی کشورمان ابزاری برای حفظ همپیمانان منطقه ای آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103985933928.jpg تحریم,بانک,مرکزی,ایران,اقدامی,انفعالی,است Icana

سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم بانک مرکزی کشورمان از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، گفت: می توان اذعان کرد این روزها هر کاری که واشنگتن انجام می دهد واکنشی بوده و حالت انفعالی دارد.

تحریم ابزاری برای حفظ همپیمانان منطقه ای آمریکا است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع ترامپ و سیاستمداران کاخ سفید می خواهند سیاست افزایش فشار سیاسی-اقتصادی علیه ایران را محقق کنند و در مقابل همپیمانان منطقه ای خودشان را از دست ندهند.

‫وزارت خزانه داری آمریکا‬‎

وی با اشاره به اینکه مقامات کاخ سفید هم خودشان اعمال تحریم های جدید علیه ایران را جدی نمی گیرند زیرا فضای تحریمی جدید وجود ندارد، ادامه داد: از ابتدای انقلاب تحریم ها وجود داشته و طی یک دهه گذشته نیز تشدید تحریم ها را مشاهده می کنیم؛ این مهم در حالیست که غربی ها نیز با بانک مرکزی کشورمان کار نمی کنند.

تحریم بانک مرکزی تاثیری بر نوسانات اقتصادی داخلی نداشته است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد تحریم بانک مرکزی کشورمان از سوی وزارت خزانه داری آمریکا تاثیری بر نوسانات اقتصادی داخل نگذاشته زیرا ایران از تاثیر شرایط تحریمی عبور کرده و بر خلاف نظر مقامات آمریکایی مانند ترامپ مبنی بر اینکه "ایرانیان در داخل کشورشان مشکلاتی دارند و بسیاری از این مشکلات خودساخته است و تحریم‌ها علیه ایران کارساز بوده‌اند"، در حال رشد اقتصادی هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای جزئیات تحریمها علیه برخی بخش‌ها و موسسات مالی و اعتباری ایران را اعلام کرد.

بر این اساس وزارت خزانه‌داری آمریکا در وبگاه رسمی خود اعلام کرد که بانک مرکزی ایران، صندوق توسعه ملی ایران و شرکت اعتماد تجارت پارس را تحت تحریم قرار داده است.

در همین ارتباط، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه بانک ایرانی نامشروع است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet