هدر موبایل
1398/06/30 16:43:00
سرویس سیاسی
میرزایی با اشاره به نامه ضدایرانی سعودی‌ها:

سازمان ملل پیش از مسئله «آرامکو» باید تجاوز به یمن را بررسی کند

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد نامه ادعایی سعودی ها به سازمان ملل مشمول زمان می شود و به نتیجه خاصی هم نمی رسد.
سازمان ملل پیش از مسئله «آرامکو» باید تجاوز به یمن را بررسی کند عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد نامه ادعایی سعودی ها به سازمان ملل مشمول زمان می شود و به نتیجه خاصی هم نمی رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg سازمان,ملل,پیش,از,مسئله,«آرامکو»,باید,تجاوز,به,یمن,را,بررسی,کند Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ادعای عربستان سعودی در نامه‌ای به سازمان ملل مبنی بر اینکه تسلیحات مورد استفاده در حمله به آرامکو، ایرانی است، گفت: جمهوری اسلامی از حادثه رخ داده در آرامکو منافعی بدست نمی آورد.

حمایت آمریکایی ها نفعی برای سعودی ها نخواهد داشت

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت آمریکایی ها نفعی برای سعودی ها نخواهد داشت، اظهار کرد: این مهم در حالیست که یمنی ها نیز تلاش می کنند برای دفاع از خودشان در برابر تجاوز سعودی ها به سلاح های جدیدی دست یابند که موشک های دوربرد و پهپادهای نسل جدیدشان نشان دهنده همین امر است.

 وی با اشاره به اینکه شورای امنیت سازمان ملل باید پیش از بررسی مسئله آرامکو به جنگ غیرانسانی و تجاوز ائتلاف سعودی به یمن رسیدگی کند، ادامه داد: بعید است شورای امنیت اقدام خاصی در این ارتباط انجام دهد زیرا چنین نامه هایی برای بررسی ارجاع داده می شود که عموما مشمول زمان می شود و به نتیجه خاصی هم نمی رسد.

حمله به تأسیسات آرامکو

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته باید یادآور شد در ارتباط با سرنگونی پهپاد آمریکایی و حمله به تاسیسات آرامکو، فشار زیادی بر دولت آمریکا برای نشان دادن عکس العمل وارد شده است.

همراهان ترامپ درصدد ایجاد زمینه تنش در خاورمیانه هستند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد ترامپ یا مجموعه همراه وی، واقف هستند که افکارعمومی آمریکا به هیچ عنوان نمی خواهند که وارد جنگ جدیدی در خاورمیانه شوند اما تلاش می کنند زمینه بروز تنش را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عربستان سعودی در نامه‌ای به سازمان ملل مدعی «ایرانی بودن» تسلیحات مورد استفاده در حمله به آرامکو شد.

عربستان همچنین اعلام کرده است که تمام اقدامات قانونی را برای پاسخ به این حملات اتخاذ خواهد کرد.

یادآور می شود پیش از این، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی و وزارت دفاع عربستان نیز با نشان دادن قطعات باقی مانده از موشک‌هایی که پالایشگاه‌های سعودی را هدف قرار دادند، مدعی شد که این تسلیحات ایرانی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet