هدر موبایل
1398/06/30 17:10:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

تحریم بانک مرکزی نتیجه استیصال کاخ سفید در مقابل تهران است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تحریم بانک مرکزی کشورمان از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از سر استیصال است.
تحریم بانک مرکزی نتیجه استیصال کاخ سفید در مقابل تهران است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تحریم بانک مرکزی کشورمان از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از سر استیصال است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711102455248182.jpg تحریم,بانک,مرکزی,نتیجه,استیصال,کاخ,سفید,در,مقابل,تهران,است Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف تحریم بانک مرکزی کشورمان از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، گفت: آمریکایی ها می خواهند حلقه فشار بر کشورمان را با استفاده از ابزار تحریم تنگ تر کنند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس تحریم و قطع دسترسی به سوئیفت و مبادلات بانکی برای کشورمان طی چند مدت گذشته به شدت از سوی آمریکایی ها پیگیری شد.

بانک مرکزی برای دومین مرتبه در لیست تحریمی کاخ سفید قرار گرفته است

وی در این راستا، ادامه داد: اکنون نیز مشاهده می شود بانک مرکزی ایران برای دومین مرتبه در لیست تحریمی کاخ سفید قرار می گیرد اما به قول ریچارد نفیو، سیاستمدار آمریکایی که خودش از طراحان تحریم‌های دور گذشته بر علیه ایران است، تاثیر خاصی بر کشورمان نداشت.

علیرضا ابراهیمی

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه قرار گرفتن در فهرست تأمین مالی تروریسم وجه تمایز تحریم جدید بانک مرکزی است، تصریح کرد: در دنیای واقعی عملا غربی ها با بانک مرکزی کشورمان تبادلات خاصی انجام نمی دهند اما می توان پیش بینی کرد برای رفع آثار این تحریم زمان و کار بیشتری نیاز است.

دولت جدید آمریکا طی چند مدت گذشته ناکامی های زیادی بدست آورده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه دولت جدید آمریکا طی چند مدت گذشته ناکامی های زیادی را بدست آورده و در مواجه با ایران اسلامی دچار استیصال شده است، خاطرنشان کرد: بنابراین مشاهده می شود مقامات واشنگتن دست به اقداماتی می زنند که صرفا جنبه نمایشی داشته و هدفشان آرام کردن افکار مسئولین برخی کشورهای همپیمانشان است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای جزئیات تحریمها علیه برخی بخش‌ها و موسسات مالی و اعتباری ایران را اعلام کرد.

بر این اساس وزارت خزانه‌داری آمریکا در وبگاه رسمی خود اعلام کرد که بانک مرکزی ایران، صندوق توسعه ملی ایران و شرکت اعتماد تجارت پارس را تحت تحریم قرار داده است.

در همین ارتباط، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه بانک ایرانی نامشروع است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet