هدر موبایل
1398/06/31 14:21:05
سرویس سیاسی
میرزایی:

اعزام نیرو به منطقه برای حفاظت از عربستان نمایشی برای کاهش فشارهای روی ترامپ است

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اعزام نیروی نظامی به منطقه برای حفاظت از عربستان نمایشی برای کاهش فشارها و مدیریت بحرانی که ترامپ خودش در تشکیل آن نقش داشته است.
اعزام نیرو به منطقه برای حفاظت از عربستان نمایشی برای کاهش فشارهای روی ترامپ است رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اعزام نیروی نظامی به منطقه برای حفاظت از عربستان نمایشی برای کاهش فشارها و مدیریت بحرانی که ترامپ خودش در تشکیل آن نقش داشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101457892998.jpg اعزام,نیرو,به,منطقه,برای,حفاظت,از,عربستان,نمایشی,برای,کاهش,فشارهای,روی,ترامپ,است Icana

جلال میرزایی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به موافقت ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به منظور حفاظت از عربستان  گفت: در قبال تحولات روابط ایران و عربستان اختلاف نظر در آمریکا وجود دارد.

دموکرات ها ترامپ را عامل افزایش تنش ها در منطقه خاورمیانه و روابط ایران و عربستان می دانند

وی با اشاره به مخالفت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با فرمان ترامپ درباره اعزام نیرو به منطقه، ادامه داد:دموکرات ها ترامپ را عامل وضعیت فعلی در ارتباط با سعودی می دانند و می گویند که ترامپ عامل افزایش تنش ها در منطقه خاورمیانه و روابط ایران و عربستان است همچنین روابط ایران و آمریکا؛ بنابراین موضع گیری رئیس مجلس نمایندگان آمریکا غیرقابل انتظار نبود و قابل پیش بینی بود.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما اینکه اعزام نیرو به عربستان در چه راستایی صورت می‌گیرد و چرا ترامپ این فرمان را صادر کرده است، به نظر من ترامپ تحت فشار زیادی است که این روزها در ارتباط با ایران یک اقدام عملی انجام دهد مثلا صحبت از این است که به نقاطی در ایران حمله کند، او می‌خواهد به نحوی برخی فشارها را مقداری تقلیل کند با انجام برخی از کارها، اقدام نظامی نکند.

میرزایی با اشاره به انتخابات پیش روی آمریکا و تبعات رفتار ترامپ در ادامه افزود: ترامپ نگران پیامدهای اقدام نظامی است که باعث شکل‌گیری جنگ در منطقه شود و پیامدهای آن احتمالا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد که در حقیقت به نفع ترامپ نیست.

هزینه اعزام نیروی نظامی آمریکایی برعهده عربستان است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اعزام نیرو به منطقه برای حفاظت از عربستان حکت نمایشی برای کاهش فشارها و برای مدیریت بحرانی که ترامپ خودش در تشکیل آن نقش داشته است، خاطر نشان کرد: باید توجه کنیم هزینه اعزام نیروی نظامی آمریکایی برعهده عربستان است و ترامپ برای خروج از بن بست فعلی به تکاپو افتاده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بحرانی که در منطقه شکل گرفته است و افزایش تنش در منطقه  این را خود ترامپ در ایجاد آن نقش داشته است، تاکید کرد: آمریکایی بحران یمن را طولانی کرده و از عربستان حمایت کردند، قراردادها و پیمان هایی که با ایران داشتند را به صورت یک جانبه زیر پا گذاشتند و همه اینها باعث افزایش تنش در منطقه شده است.

ترامپ تحت فشار همپیمانان منطقه ای و لابی های صهیونیستی آمریکایی تصمیم می گیرد

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ در زمینه اقداماتی که ایران انجام داده است تا الان نتوانست موضعی بگیرد، تصریح کرد: ترامپ تحت فشار هم‌پیمانان منطقه‌ای و هم تحت تاثیر رژیم صهیونیستی، لابی های صهیونیستی و برخی گروه های یهودی در آمریکا است، تا اقدامی علیه ایران انجام دهد و از آن طرف با توجه به نگرانی از زمان انتخابات ۲۰۲۰ تا الان دارد، نمی‌خواهد بی‌مهابا وارد یک بحران دیگری بشود، بنابراین امروز به حرکاتی روی می آورد که بتواند شرایط را مدیریت کند.

گفتنی است؛دولت آمریکا مدعی است دولت عربستان سعودی پس از حملات پهپادی و موشکی اخیر به تاسیسات نفتی خود در شرق این کشور، خواستار کمک نظامی آمریکا به این کشور برای محافظت از حریم هوایی است؛ به گفته مقامات آمریکایی مشابه همین درخواست از جانب مقامات اماراتی نیز مطرح شده و واشنگتن در آینده با اعزام واحدهایی نظامی به این دو کشور در پی رفع شکاف‌ها و نقاط آسیب پذیر آنها در برابر حملات پهپادی و موشکی خواهد بود.اما رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی مخالفت خود را با اعزام نظامیان بیشتر به خاورمیانه اعلام کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet