هدر موبایل
1398/06/31 11:10:55
سرویس فرهنگی
مقصودی:

گرانی لوازم التحریر و شهریه مدارس مغایر با اصل 30 قانون اساسی است

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، با یادآوری اینکه گرانی لوازم التحریر و شهریه مدارس مغایر با اصل ۳۰ قانون اساسی است از نمایندگان خواست تا بعد از اتمام تعطیلات مجلس در این مورد از رئیس جمهور و سایر مسئولان مربوطه سوال کنند.
گرانی لوازم التحریر و شهریه مدارس مغایر با اصل 30 قانون اساسی است عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، با یادآوری اینکه گرانی لوازم التحریر و شهریه مدارس مغایر با اصل 30 قانون اساسی است از نمایندگان خواست تا بعد از اتمام تعطیلات مجلس در این مورد از رئیس جمهور و سایر مسئولان مربوطه سوال کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909103252032799.jpg گرانی,لوازم,التحریر,و,شهریه,مدارس,مغایر,با,اصل,30,قانون,اساسی,است Icana

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از گرانی لوازم تحریر در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: روز گذشته به عنوان یک پدر و یک معلم و نه یک نماینده برای خرید لوازم التحریر وارد بازار شده و از افزایش قیمت‌ها بسیار متاسف شدم، چرا که به طور قطع قشر کم‌ درآمد در این شرایط نامطلوب اقتصادی برای تهیه لوازم مورد نیاز برای تحصیل فرزندانشان با مشکلات جدی مواجه هستند.

مسئولان در تامین حداقل امکانات تحصیل دانش‌آموزان مردود شدند

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید دولت به ویژه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با حفظ نظم و کنترل قیمت‌ها در بازار لوازم التحریر صد درصد مردود شد.

وی تصریح کرد: افزایش سرسام‌آور قیمت لوازم تحریر همزمان با شرایط سخت اقتصادی که بر مردم حاکم شده است، باعث شده که خانواده‌های زیادی حتی در این روزها که فرصتی تا بازگشایی مدارس باقی نمانده است نتوانند لوازم التحریر مورد نیاز فرزندانشان را تهیه کنند.

قوه قضائیه به نحوه هزینه‌کرد ارز دولتی برای تامین لوازم تحریر ورود پیدا کند

مقصودی خاطرنشان کرد: در کنار این افزایش قیمت لوازم تحریر، معلوم نیست ارز 4200 تومانی برای تامین لوازم تحریر که مسئولان وعده تخصیص آن را داده بودند در کجا هزینه شده است، بنابراین از قوه قضائیه درخواست می‌کنم که به این موضوع ورود پیدا کند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در بازار لوازم تحریر این بوده که ولنگار شده است و هر فردی یک قیمتی ارائه می‌دهد و کیفیت اجناس نیز با قیمت آنها تناسبی ندارد، از سوی دیگر گرانی شهریه‌ها در 24 نوع مدارسی که وجود دارد، باعث شده تعداد زیادی از والدین دانش‌آموزان به دفاتر ما مراجعه کنند و از این روش‌های شبه قانونی که مسئولان مدارس بکار گرفته‌اند، شکایت کنند.

مقصودی یادآور شد: گرانی هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان مغایر با اصل 30 قانون اساسی بوده که دولت را موظف کرده است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد.

دستگاه‌های حمایتی امسال به طور ویژه از دانش‌آموزان حمایت کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: هم‌اکنون از کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، بنیاد برکت، موسسات مردم نهاد، خیرین و آستانه قدس رضوی درخواست می‌کنم که امسال برای تامین لوازم تحریر کودکان محروم به صورت ویژه‌تر ورود پیدا کنند و حاشیه شهرها و روستاها را دریابند، چرا که این در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست که دانش‌آموزان از حداقل امکانات اولیه برای تحصیل خود برخوردار نباشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet