هدر موبایل
1398/07/01 12:04:14
سرویس سیاسی
مقصودی طی نامه‌ای؛

درخواست نماینده سبزوار از هیأت رئیسه مجلس برای شفافیت آرا و عملکرد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است شفافیت آرای نمایندگان باعث تضارب آرا و رأی تحلیلی و استدلالی است.
درخواست نماینده سبزوار از هیأت رئیسه مجلس برای شفافیت آرا و عملکرد عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است شفافیت آرای نمایندگان باعث تضارب آرا و رأی تحلیلی و استدلالی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100368409981.jpg درخواست,نماینده,سبزوار,از,هیأت,رئیسه,مجلس,برای,شفافیت,آرا,و,عملکرد Icana

حسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اهمیت شفافیت آرای نمایندگان گفت: مردم حق دارند بدانند نمایندگان آنها در مجلس چه نظری درباره طرح ها و لوایح قانونی دارند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شفافیت آرای نمایندگان باعث شفافیت عملکرد آنها و شناخت بیشتر مردم از موضع گیری ها و تصمیم گیری ها می شود که در تصمیم آینده آنها برای انتخاب نماینده خود در مجلس نیز تأثیر بسزایی دارد.

وی افزود: شفافیت آرا بهترین راه برای تضارب آرا است و نمایندگان تلاش می کنند تا با تحلیل و استدلال درست اقدام به رأی دادن نسبت به یک موضوع در مجلس کنند.

مقصودی در ادامه با بیان اینکه مطالبه اینجانب برای شفافیت آرای نمایندگان از بهمن سال 97 بوده است، گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر شفاف سازی عملکرد نمایندگان به صورت داوطلبانه از هیأت رئیسه مجلس خواستم تا اطلاعات مربوط به عملکردم درباره زمان فعالیتم در اختیار عموم ملت قرار گیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از هیأت رئیسه مجلس خواستارم تا فعالیت های اینجانب شامل مشارکت و حمایت از طرح ها، نظرات مثبت و منفی در هر رای گیری، حقوق مزایا(رسمی و غیررسمی) ماهیانه، ارائه هرگونه خدمات رفاهی احتمالی به اینجانب و خانواده بنده و همراهان، ارسال هرگونه نامه در دوران نمایندگی به هر سازمان و وزارتخانه، سوالات، تذکرات و استیضاح ها، آمار مکاتبات و مراجعات مردمی و پاسخ های مذکور و لیست اموال شخصی و اعضای خانواده قبل و بعد از نمایندگی در اختیار افکار عمومی قرار گیرد که سایر نمایندگان نیز می توانند چنین درخواستی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet