ایام محرم 1398
1388/07/23 16:10:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:

پزشک خانواده راهی برای کاهش مصرف دارو

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اجرای طرح پزشک خانواده را به عنوان راهکاری برای کاهش مصرف دارو در کشور ذکر کرد.

"بشیر خالقی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مصرف دارو در کشور به عنوان یک معضل گریبانگیر جامعه شده به نحوی که می‌تواند تاثیر مستقیمی در به خطر افتادن سلامت جامعه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می‌توان میزان مصرف دارو را به تعادل رساند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده در کشور زمینه نظارت نظام بهداشتی کشور بر سلامت افراد و خانواده‌ها را فراهم می‌کند، تاکید کرد: این امر می‌تواند نقش به سزایی در  کاهش مصرف دارو و جلوگیری از مصرف خودسرانه دارو توسط افراد ایفا نماید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مراجعات چندباره بیماران به پزشکان مختلف به عنوان یکی دیگر از کاستی‌های بخش سلامت و درمان و یکی از عوامل افزایش مصرف دارو در کشور یاد کرد.

وی کنترل و پیشگیری از این معضل را مستلزم فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف دارو توسط رسانه‌های جمعی به ویژه سازمان صدا و سیما دانست.

خالقی خاطرنشان کرد: تهیه مجموعه برنامه‌هایی با حضور پزشکان متخصص در جهت تبیین مضرات مصرف خودسرانه دارو می‌تواند در این زمینه مفید باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet