هدر موبایل
1398/07/01 20:28:58
سرویس اقتصادی
نیکفر پاسخ داد

حذف یارانه نقدی پردرآمدها چقدر عایدی برای دولت دارد؟

عضو کمیسیون بهداشت و در مان مجلس شورای اسلامی معتقد است حذف یارانه نقدی پردرآمدها موجب می‌شود تا ۱۲ هزار میلیارد تومان عایدی برای دولت ایجاد شده و از طرف دیگر تأثیر به‌سزایی نیز در بهبود اوضاع اقتصادی خوانوارها خواهد داشت.
حذف یارانه نقدی پردرآمدها چقدر عایدی برای دولت دارد؟ عضو کمیسیون بهداشت و در مان مجلس شورای اسلامی معتقد است حذف یارانه نقدی پردرآمدها موجب می‌شود تا 12 هزار میلیارد تومان عایدی برای دولت ایجاد شده و از طرف دیگر تأثیر به‌سزایی نیز در بهبود اوضاع اقتصادی خوانوارها خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101066574902.jpg حذف,یارانه,نقدی,پردرآمدها,چقدر,عایدی,برای,دولت,دارد؟ Icana

ذبیح‌الله نیک‌فر لیالستانی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌‌ها از سوی دولت، گفت: متأسفانه دولت قانون هدفمندی یارانه‌ها را به شکل ناقص اجرا می‌کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه دولت‌های نهم و دهم از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها عدول کرده‌اند، اظهار داشت: در دولت‌ فعلی نیز مشکلاتی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد که این مشکلات باعث شده تا همه مردم یارانه یکسانی دریافت کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: 70 درصد جامعه همچنان یارانه نقدی را بدون در نظر گرفتن میزان حقوق و درآمد، دریافت می‌کنند و این در شرایطی است که 30 درصد از جمعیت کشور درآمد بالایی دارند و نیازی به دریافت یارانه نقدی نیز ندارند که این روش پرداخت یارانه باید اصلاح شود.

نیک‌فر اضافه کرد:  طبق اطلاعات به دست آمده از مرکز آمار، متوسط درآمد سالانه هر خانوار در دهک‌های پردرآمد، تقریبا حدود 104 میلیون تومان و مجموع درآمد دهک‌های پایین نیز متوسط، هفت میلیون تومان در سال است، با این وضعیت می‌بایست درآمدهای حاصل از حذف یارانه نقدی پردرآمدها به سمت اشتغال جوانان و ایجاد شرایطی برای بهبود وضعیت مسکن زوج‌های جوان سوق پیدا کند.

70 درصد جامعه یارانه نقدی را بدون در نظر گرفتن میزان حقوق و درآمد، دریافت می‌کنند

وی تصریح کرد: مردم پذیرفته‌اند که حذف یارانه نقدی پردرآمدها کارِ به مراتب بهتری است و 12 هزار میلیارد تومان منابعی که از این محل آزاد می‌شود، تأثیر بسیاری در اوضاع اقتصادی خانوار‌ها و اشتغال جوانان خواهد داشت و همین رقم عایدی خوبی برای دولت جهت جبران هزینه‌ها خواهد بود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع، مجلس موافق تصمیم دولت برای حذف یارانه نقدی پردرآمدهاست و معتقدم که می‌بایست خارج از چارچوب‌ جناح‌بندی‌های سیاسی به موضوع نگاه شود، زیرا در صورتی که این اقدام، به درستی اجرا شود، تأثیر به‌سزایی در حل مشکلات اقتصادی و کاهش فقر و همین‌ طور توجه بیشتر به محرومان خواهد داشت/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet