هدر موبایل
1398/07/02 09:28:17
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی نشست فراکسیون مستقلین ولایی را تشریح کرد؛

امیرحاتمی: پیشرفت چشمگیر ایران در حوزه دفاعی و تسلیحات راهبردی

وزیر دفاع در نشست فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس تاکید کرد که برای قدرت افزایی در حوزه دفاعی، دستیابی به تسلیحات راهبردی و عمق بخشی به دفاع تصمیم گیری شد.
امیرحاتمی: پیشرفت چشمگیر ایران در حوزه دفاعی و تسلیحات راهبردی وزیر دفاع در نشست فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس تاکید کرد که برای قدرت افزایی در حوزه دفاعی، دستیابی به تسلیحات راهبردی و عمق بخشی به دفاع تصمیم گیری شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909107971634444.jpg امیرحاتمی:,پیشرفت,چشمگیر,ایران,در,حوزه,دفاعی,و,تسلیحات,راهبردی Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز(یکشنبه 2 مهرماه) فراکسیون مستقلین ولایی گفت: ما به مناسب هفته دفاع مقدس از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای حضور در فراکسیون دعوت کردیم، بخش مهمی از این جلسه به صورت غیرعلنی و محرمانه بود که قابلیت رسانه ای شدن ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با اشاره بخش های علنی این جلسه اظهار داشت: امیر سرتیپ حاتمی در این جلسه بیان کرد منطقه از مدت ها پیش در حال تجربه تحولات عمیقی است که منحصر به منطقه نیست، یعنی کل دنیا چنین تحولاتی را تجربه می کند، این تحولات در منطقه غرب آسیا عمیق تر و وسیع تر است، همان تحولی که دوره گذار و بعضا نوسازی بزرگ نیز نامیده می شود و مقام معظم رهبری از آن تحت عنوان پیچ تاریخی نام برده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به ادامه صحبت های وزیر دفاع، عنوان کرد: حاتمی اظهار داشت که در چنین شرایطی یعنی در دوره گذار، قدرت های بزرگ تلاش می کنند جایگاه خود را  ارتقاء و تثبیت کنند، ایران به لحاظ جغرافیایی در موقعیتی است که نمی تواند خود را از این تحولات و آثار آن دور نگه دارد، این ناشی از موقعیت راهبردی ایران است، همان طور که در دو جنگ  جهانی ایران نتوانست بی طرفی اتخاذ کند و سیاست بی طرفی ایران شکست خورد.

وی ادامه داد: امیر حاتمی تاکید داشت که انقلاب اسلامی در زمانی به پیروزی رسید که این تحولات یا شروع نشده بود یا در مرحله آغازین بوده است، به همین دلیل توانستیم خود را برای این تحولات آماده کنیم، نکته مهم این است که رهبران جمهوری اسلامی این تحولات و ماهیت آن را شناسایی و برای آن برنامه ریزی کردند.

این نماینده مجلس بیان کرد: وزیر ادامه داد که دفاع مقدس به این تحولات شناخت عمیق بخشید از طرف دیگر فرماندهان و مدیران راهبردی ما به قابلیت های خوبی دست پیدا کنند، برای ایفا نقش و استفاده از موقعیت که استقلال و حفظ آن ضرورت اولیه است و قدرت افزایی ضرورت دارد، برای این در نظام تصمیم گیری شد، نقطه عطف آن اتفاقاتی بود که در سال 80 در منطقه افتاد.

وزیر افزود: برای قدرت افزایی در حوزه دفاعی، دستیابی به تسلیحات راهبردی و عمق بخشی به دفاع تصمیم گیری شد که امروز در هر دو موضوع به پیشرفت های خوبی رسیده ایم.

وزیر دفاع در ادامه به ارائه بخشی از پیشرفت های تسلیحاتی مبتنی بر محورهایی که در برنامه چهارساله وزارت دفاع تاکید شده اشاره کرد که شامل حوزه های رزم موشکی، پدافند هوایی، دریایی، زمینی، رزم الکترونیکی و انتظامی می شود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس تاکید کرد: همان طور که وزیر دفاع عنوان کرد، برخی از افزایش توان دفاعی ایران ابراز نگرانی می کنند، این در حالی است که کشورهای منطقه چند 100 برابر ما برای مسئله دفاعی خود هزینه می کنند بنابراین ایران نمی تواند هیچ اقدامی انجام ندهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet