انتخابات ریاست جمهوری
1398/07/02 17:58:57
سرویس فرهنگی
در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس صورت گرفت؛

تصویب طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی در کمیسیون متبوعش به عنوان کمیسیون اصلی بررسی طرح خبر داد.
تصویب طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی در کمیسیون متبوعش به عنوان کمیسیون اصلی بررسی طرح خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg تصویب,طرح,الزام,دولت,در,تعیین,سرفصل,جنایات,آمریکا,در,کتب,درسی Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۲ مهر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: در نشست امروز طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها در دستور کار کمیسیون آموزش قرار داشت که با امضای 16 تن از نمایندگان به کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون اصلی و به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و همچنین کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود در دستور کار قرار داشت.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از بررسی، طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

تمامی مسائل مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو از اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها است

میرزاده اضافه کرد: دستور کار بعدی کمیسیون بررسی طرح اصلاح تبصره (2) ماده (5) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بود که با امضای 111 نماینده به کمیسیون ارجاع شد که در بررسی این طرح مشخص شد؛ تمامی مسائل مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو از اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها است.

وی تصریح کرد: بنابراین مقرر شد با امضای رئیس کمیسیون آموزش تأکید شود که شورای سنجش و پذیرش دانشجو به ویژه در خصوص رشته‌های پرطرفدار به وظایف خود عمل کند و علاوه بر برگزاری آزمون میزان پذیرش را هم در هر دانشگاه‌ مشخص کند.

پیشنهاد تبدیل وضعیت تحصیلی در رشته‌های پزشکی از نقطه‌ای به پله‌ای

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین پیشنهادی از سوی دکتر زاهدی رئیس کمیسیون مطرح شد که ارتقا در رشته‌های پرطرفدار پزشکی از حالت نقطه‌ای(دیپلم به دکتری) به حالت پله‌ای (دیپلم به لیسانس و لیسانس به دکتری) تبدیل شود که این پیشنهاد مورد توجه اعضای کمیسیون قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet